Taekwondo: Slovenia Open 2018

Maribor 26.2.2018 (SATDK-Mário Švec) - Uplynulý víkend bol veľmi priaznivý pre našich taekwondistov, ktorí sa zúčastnili medzinárodného G-1 turnaja Slovenia Open 2018 za účasti viac ako 1000 pretekárov z takmer celého sveta (prevažne však z Európy). Jedná sa o rankingový turnaj pre body na OH. 

Vynikajúco sa darilo športovcom v podpore NŠC. Senior do 80 kg Dávid Sajko prešiel dvoma kolami; najprv si poradil s reprezentantom Izraela 22:17, potom s Poliakom 10:3. Napokon v semifinále podľahol ďalšiemu poľskému reprezentantovi 5:22 a obsadil konečné 3. miesto.


Foto Mário Švec: výprava slovenských taekwondistov v Slovinsku

Skvelú formu pred blížiacimi sa MS juniorov potvrdila 16-ročná Gabriela Briškárová, členka NŠC, v kategórii junioriek do 52 kg, ktorá získala striebro na tomto turnaji, keď si postupne poradila s reprezentantkami Chorvátska, Nemecka, Francúzska, Rumunska a premožiteľku našla až vo finále, kde podľahla Grékyni 8:11.
 
O dobrý výsledok sa ešte postaral Gabriel Briškár-NŠC, junior do 68 kg, ktorý po dvoch vyhratých zápasoch nad Poliakom a Srbom, nakoniec v boji o medailu len o bod podľahol reprezentantovi Veľkej Británie.


Foto Mário Švec: Gabriela Briškárová na Slovenia Open 2018