Tankó proti súperovi a plnej hale jeho fanúšikov

Braila 20. 3. 2017 (SITA, Tomáš Kovács) - Slovenský reprezentant a člen NŠC Viliam Tankó získal na majstrovstvách Európy boxerov do 22 rokov v rumunskej Braile bronzovú medailu. V pondelkovom semifinále kategórie do 56 kg podľahol domácemu Rumunovi Robertovi Jitaruovi 1:4 na body.

Dvadsaťjedenročný zverenec Tomáša "Kida" Kovácsa v klube KO Box Club Galanta po úvodnom voľnom žrebe v Braile zvíťazil v piatkovom osemfinálovom súboji nad Bulharom Duškom Mihailovom jednoznačne 5:0 na body, v nedeľňajšom štvrťfinále zdolal Maďara Nándora Csóku 4:1.

Viliam Tankó v minulosti obsadil tretie miesto na majstrovstvách Európskej únie 2014 v bulharskej Sofii, bronz získal na európskych hrách 2015 v azerbajdžanskom Baku (v oboch prípadoch v kategórii do 52 kg).

Tomáš Kovács, tréner NŠC:  "V dnešnom semifinálovom zápase sa Vili stretol s domácou hviezdou a bronzovým medailistom z ME. Plná hala verných fanúšikov skandovaním privítalo hlasným povzbudzovaním hnalo dopredu svojho miláčika, ktorý chytil dobrý úvod zápasu a dokázal vyhrať prvé kolo. V druhom kole už Vili našiel recept na pohyblivého súpera a zápas bol  vyrovnaný. Tretie kolo bolo už v réžii nášho úspešného šampióna a viackrát presne zasiahol svojho súpera. Vili dnes neboxoval len so súperom. Proti nemu bola celá hala fantastických fanúšikov. Napriek všetkému sme mohli vidieť veľmi bojovné a kvalitné stretnutie. Verdikt rozhodcov znel 4:1 na bodyv prospech domáceho borca. Vili na tomto šampionáte ukázal, že sa stále zlepšuje a aj vo vyššej váhovej kategórii, do ktorej prestúpil tento rok, dokáže byť úspešný. Na Slovensko prinášame bronzovú medailu z ME do 22 rokov," teší sa Tomi KID.