Tankó v Debrecíne postúpil do semifinále

Debrecín, 9. 2. 2017 (sport.aktuality.sk) - Člen NŠC Viliam Tankó si vybojoval účasť v semifinále boxerského turnaja "Bocskai Cup" v maďarskom Debrecíne, na ktorom štartuje 128 pästiarov z 20 krajín.Na tradičnom podujatí si tým zabezpečil minimálne tretie miesto.

Tankó mal na úvod voľný žreb a vo štvrtkovom štvrťfinále kategórie do 56 kg bez problémov zdolal Poliaka Adriana Kowala 5:0 na body, v boji o finále naňho čaká Turek Ali Ishan Alganas.

Smolu mal Andrej Csemez, ktorý v kategórii do 75 kg prehral vo štvrtkovom štvrťfinále s Turkom Aigumom Byrolom tesne 2:3 na body. Už v stredu sa rozlúčil so súťažou Filip Meszároš: v hmotnosti do 56 kg podľahol v osemfinále Garnikovi Harutunjanovi z Arménska tiež 2:3 na body.