Testovanie mladých hokejistov v NŠC v rámci záverečnej prípravy

Bratislava 30. 11. 2016 (NŠC) - Záverečnú prípravu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov  pred juniorskými majstrovstvami sveta (26. decembra 2016 - 5. januára 2017 v Kanade) absolvuje pod vedením trénera Ernesta Bokroša kvarteto brankárov a 25 korčuliarov.

Úvod záverečnej prípravy už tradične patrí previerke kondičnej pripravenosti mladých reprezentantov formou športovej diagnostiky v laboratóriách NŠC. "Chceme zistiť stav pripravenosti chlapcov z nášho projektu prichádzajúcich aj zo zahraničia," povedal tréner mužstva Ernest Bokroš.


Foto NŠC

"Nasledovať budú tréningy zamerané na náš herný prejav, s ktorým sa chceme prezentovať na kanadskom ľade. Zápasy v Tipsport lige a v prvej lige naznačili, že ani tentoraz nemáme až tak výrazné útočné typy, jednoznačne chýbajú zakončovaelia. Na druhej strane potrebujeme mať v repertoári dva systémy - defenzívny i ofenzívny. Čakajú nás totiž stretnutia, v ktorých budeme musieť viac útočiť, v ďalších budeme viac pozornosti venovať obrannej hre,” dodal tréner.

Výber odlieta do Toronta 16. decembra. Pred odletom do Kanady absolvujú mladí Slováci ešte dve stretnutia na domácej pôde. Pred samotným šampionátom ich už v zámorí čakajú zápasy so Švédmi a Fínmi. Prvé zápasy na šampionáte odohrajú proti Kanade a USA v dátumoch 27. a 28. decembra.