Tím SR 20 odštartoval prípravný Turnaj štyroch krajín v Poprade výhrou nad Nemcami

Poprad 5. 11. 2015 (SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, ktorá je v podpore NŠC, uspela vo svojom úvodnom vystúpení na domácom Turnaji štyroch krajín, keď vo štvrtok podvečer v Poprade zdolala rovesníkov z Nemecka tesne 2:1.  Odplatila tak Nemcom augustovu prehru z turnaja Summer Hockey Challenge v Chomutove. Víťazný gól strelil Popradčan Matej Paločko. V piatok si tím SR "20" zmeria sily o 17.00 h so Švajčiarmi, ktorí vo štvrtok zdolali Nórov 2:1 po samostatných nájazdoch

Štvrtkové stretnutia na Turnaji štyroch krajín hokejistov do 20 rokov, ktoré je previerkou na nadchádzajúce MS U23 v Helsinkách,sa odohrali v Poprade nasledovne:

Nórsko - Švajčiarsko 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 41. Johannesen - 9. Bircher, rozhodujúci sam. nájazd Trisconi

SLOVENSKO - Nemecko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrávali už v 3. min: gólmana Šinkoviča prekonal Pfaffengut. O päť minút neskôr vyrovnal Samuel Ivanič a to bolo na dlhé chvíle všetko. V poslednej tretine mladí Slováci svojho súpera prestrieľali a v 55. min využili svoju druhú presilovku v zápase - Matej Paločko si vymenil puk s Ondrušom a z tesne blízkosti rozhodol o triumfe domácich. Dynamické stretnutie s množstvom streleckých pokusov  sa nieslo vo veľmi korektnom duchu, oba tímy prijali líniu, ktorú nasadila skúsená dvojica hlavných rozhodcov.  Svojím vyznením bol zápas tou najlepšou pozvánkou na ďalšie dva turnajové dni!

Ernest  Bokroš (tréner SR 20): "Absolvovali sme veľmi ťažké stretnutie, s veľmi zaujímavým priebehom aj napriek nízkemu počtu gólov. Hra bola veľmi vyrovnaná,  ku kvalite rovnakým dielom prispeli aj nemeckí hokejisti. Majú veľmi dobre poskladaný tím a signalizujú, že sa chcú čo najskôr vrátiť do top kategórie  MS juniorov.  Boli sme lepším tímom, organizovanejším i strelecky aktívnejším.  Vyslali sme 43 striel,  ale nie a nie sa presadiť cez brankára súpera Fiessingera. Sme zvedaví, či to bolo na ňom, alebo je to určité pokračovanie našej nižšej streleckej produktivigty. Teší, že nám vyšiel ťah so zaradením  Filipa Ondruša, ktorého sme vytiahli na skúšku zo žilinskej juniorky MsHK ako streleckého lídra do projektu.  S Jozefom  Huňom a  Matejom Paločkom vytvorili údernú formáciu, ktorá zaobstarala oba góly, ten víťazný na radosť domácich fanúšikov Popradčan Paločko. Veľmi ťažkú úlohu mal  brankár Leonard Šinkovič. Nemá toho veľa odchytaného, ale chceli sme si  ho preveriť v náročnom zápase. Inkasoval hneď z prvej strely, no postupne sa uspokojil a zachytal spoľahlivo. Na psychiku  náročné to bolo aj pre jeho spoluhráčov v poli, pri dlho vyrovnanom stave 1:1 bolo otázkou, kto strelí víťazný gól. Bolo  sme tí šťastnejší, ale šťastene sme išli oproti. Na augustovom Summer Hockey Challenge v Chomutove nás Nemci zdolali 5:3, majú svoju kvalitu a  sme radi, že nám, aj keď gólovo skromnejšie, vyšla dnes odveta v Poprade."

Góly: 8. Ivanič (Matej Paločko), 55. Matej Paločko (Ondruš) - 3. Pfaffengut
Vylúčenia 1:2 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, strely 43:31, rozhodovali: Baluška, Kubuš - J. Tvrdoň, Kacej, 321 divákov
Zostava SR "20": Šinkovič - A. Sloboda, Jaroš, Koch, L. Romančík, Moravčík, Ivanič, Meliško, Košecký - Milý, Holešinský, Hrušík - Briestenský, Klenko, D. Novák - Huňa, Ondruš, Matej Paločko - Tatár, M. Surový, Galis

Nominácia SR 20 na Turnaj 4 krajín v Poprade (5.-7.11. 2015)
Hráči: Dominik Briestenský, Peter Galis, Lukáš Hrušík, Adrián Holešinský, Samuel Ivanič, Jozef Klenko, Patrik Koch, Jakub Meliško, Juraj Milý, Matej Moravčík, Dominik Novák, Boris Sádecký, Jakub Sukeľ, Maroš Surový, Stanislav Škorvánek, Jakub Tatár (všetci HK Orange 20), Leonard Šinkovič (MMHK Nitra/HC Nové Zámky), Filip Ondruš (MsHK Žilina), Adrián Sloboda (HK 36 Skalica/HK Orange 20), Andrej Hatala (HK Dukla Trenčín), Jozef Huňa, Matej Paločko (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Christián Jaroš (Lulea HF/Švéd.), Ladislav Romančík (Södertälje SK/Švéd.).

Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (tréner), Norbert Javorčík (asistent trénera), Rudolf Jurčenko (tréner brankárov), MUDr. Andrea Švrčková (lekárka), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)

Ďalší program Turnaja štyroch  krajín v Poprade:

Piatok 6. novembra
13.30   Nemecko - Nórsko
17.00   SLOVENSKO - Švajčiarsko

Sobota 7. novembra
11.00   Nemecko - Švajčiarsko
14.30   SLOVENSKO - Nórsko