Tímy Penati ako majstri Slovenska budú v októbri reprezentovať SR na európskom šampionáte klubových družstiev

Šajdíkove Humence 3. 9. 2019 (TASR) - Na majstrovstvách Slovenska klubových družstiev v Penati Golf Resorte v Šajdíkových Humencoch triumfovali domáce tímy, ktoré v ženskej i mužskej kategórii zhodne obhájili tituly z vlaňajšieho ročníka.

Mužský tím Penati I. v zložení Lukáš Zušťák-NŠC, Branislav Lučanský a Andrej Chochol viedol na šampionáte od prvého dňa. Napokon zvíťazil po suverénnom výkone 433 rán. Ženský tím bol v rovnakom zložení ako pred rokom, líderkou Penati I bola Zuzana Bieliková, ktorej sekundovali Ema Dobiášová s Alexandrou Kasperovou. Majstrovský titul získali na ihrisku Heritage Course po rozstrele s družstvom Welten na tretej jamke, keďže po 54 jamkách mali oba tímy rovnaký výsledok 436 rán.


Foto SKGA: Majster SR - mužský a ženský tím, Lukáš Zušťák, člen NŠC drží trofej 

Na MSR 2019 sa celkovo zúčastnilo 25 družstiev. Tímy Penati ako majstri Slovenska budú v októbri reprezentovať SR na európskom šampionáte klubových družstiev. Ženy sa predstavia v maďarskom GC Balaton a muži si zmerajú sily s európskou konkurenciou v Club du Medoc vo Francúzsku. Informovala o tom oficiálna webstránka Slovenskej golfovej asociácie (SKGA).