Titul majsterky Slovenska v šprint triatlone získala Kuriačková (NŠC)

Žilina 16. 8. 2015 (STÚ) - Na Vodnom diele Žilina tituly majstrov Slovenska v šprint triatlone získali Tadeáš Fazekaš a Ivana Kuriačková (športovkyňa v podpore NŠC).
Medailisti
Muži

1. Tadeáš Fazekaš ŠKALV
2. Lukas Šiška TRXBA
3. Matúš Verbovský ŠKALV
Ženy
1. Ivana Kuriačková ŠKALV
2. Ivona Miklóšová ŠKALV
3. Petra Machálková TMTMT 


Foto: Slovenská triatlonová únia

Ak nebudeme rátať Richarda Vargu, tak medzi mužmi sa v Žiline stretla kompletná špička (Orlický uprednostnil olympijský triatlon). Pavel Šimko, ako najväčší favorit pretekov na štart nastupoval s možnosťou dvoch štartov (aj olympijskú vzdialenosť). Na beh vybehla pätica slovenských pretekárov so šancou získať medailu. Najrýchlejším bol junior Tadeáš Fazekaš, striebornú medailu získal Lukas Šiška a pre bronz si dobehol obhajca minuloročného prvenstva, dorastenec Matúš Verbovský. Pavel Šimo, ktorý sa už viac zameriava na stredné a dlhšie objemy na rýchlejších nestačil, druhé kolo vypustil úplne a dobehol na 4. mieste. Na piatom mieste dobehol Obdrej Dubaj.

Aj medzi ženami v Žiline chýbala jediná pretekárka - Romana Gajdošová. Z vody spoločne vyplávala Ivana Kuriačková s Ivetou Tóthovou. Tá však nestačila na cyklistike. Už po cyklistickej časti Ivana mala veľký náskok, ktorý bez problémov udržala. Na druhom mieste dojazdila, ale aj dobehla Ivona Miklóšová. O bronz bojovali na záverečnom behu dve mladé pretekárky - Iveta Tóthová a Lýdia Drahovská. V samotnom závere ich však vďaka vynikajúcemu behu predstihla ešte mladšia Martinčanka -  vekom ešte len žiačka Petra Machálková. Na štvrtom mieste dobehla Tóthová a piata skončila Lýdia Drahovská.