Titulový opasok Golden Girl pre Jessicu Triebeľovú

Boras, 4. 2. 2018 (Peter Triebeľ) - Uplynulý víkend (2. - 4. februára) sa vo švédskom meste Boras uskutočnil najväčší medzinárodý ženský turnaj GOLDEN GIRL. Mladá pästiarka z Oravy Jessica Triebeľová, ktorá je v podpore NŠC, dosiahla ďalší významný úspech vo svete. V konkurencii 166 boxeriek z 20 štátov sveta získala titulový opasok. V histórii turnaja putoval po prvýkrát do rúk najmladšej boxerke.


Foto Peter Triebeľ: Jessica Triebeľová s titulom Golden Girl
 
Jessica Triebeľová po úspešnom vykročení do roku 2018 pokračuje v nasadení a svoje súperky rad radom poráža. Vo Švédsku sa prestavila v kategórií do 57 kg. Na úvod ju čakal premiérový zápas so súperkou Oyuntsetsey Yesugen z Mongolska. Hoci súperka robila od začiatku veľký nátlak, Jessica jej po technickej stránke nedala žiadnu šancu a zvíťazila 5:0 na body. V nedeľňajšom finále ju medzi povrazmi čakala domáca rivalka Itza Pabonreyes, ktorú tiež jednoznačne porazila a stala sa víťazkou kategórie. Za svoj perfektný výkon získala cenu za najlepšiu showmanku v ringu. Najväčšie prekvapenie prišlo však pri vyhlasovaní absolútne najlepšej boxerky celého turnaja, keď zaznelo meno Jessica Triebeľová. Za celú éru turnaja, ktorý píše svoju históriu od roku 2009 nezískala titulový opasok Golden Girl boxerka v kategórii Youth. Vždy to boli len zvučné mená v kategórií Elite z Fínska, Švédska či Ruska. Jessica tak svojím talentom prepisuje históriu.
Okrem opasku dostala Jessica od organizátorov aj vstupenku na prestížny dvojtýždňový kemp na Kubu, kde ju čakajú tréningy s kubánskou reprezentáciou. Je to ďalší krok k dosiahnutiu vytúženého cieľa - Olympiáda Tokio 2020.