Sekcia: Vzdelávanie

 

Trenčiansky polmaratón začal písať svoju históriu

Mgr. Igor Kováč, Národné športové centrum

Na mapu slovenských cestných behov pribudlo nové podujatie. Uplynulý víkend prebehol 0. ročník Trenčianskeho polmaratónu. V nedeľu 14. septembra sa pod hradom Matúša Čáka zišlo 331 bežeckých nadšencov, ktorí sa o 11:15 hod vydali na 21 kilometrovú trať naprieč celým mestom. Aj napriek tomu, že išlo o úplne nové podujatie, tešilo sa veľkému záujmu domácich obyvateľov, ktorí nadšene povzbudzovali každého bežca.

V mužskej časti sa predstavilo dovedna 194 štartujúcich. Víťazom sa stal Miroslav Ilavský v čase 1:16:04,2. Ja som pri svojom prvom polmaratóne zaostal o pol hodiny časom 1:46:17,7. V ženskej časti behu sa spomedzi 61 štartujúcich stala víťazkou Jitka Hudáková časom 1:31:23,3. Zaujímavosťou je, že na treťom mieste skončila bývalá členka NŠC, karatistka Dagmara Kubinská (1:39:15,4).

Celé podujatie moderoval hokejový reprezentant Richard Lintner, ktorý je známy svojimi trefnými komentármi už z hokejových televíznych prenosov počas MS. Trenčiansky polmaratón tak začal písať svoju históriu a už jeho nultý ročník naznačil, že sa bude určite tešiť veľkej obľube.


Obr.: Kvarteto účastníkov Trenčianskeho polmaratónu 2014 (autor úplne vľavo)
 

Dátum vydania: september 2014