Tri víťazstvá Procházkovej vo Svetovom pohári v behu na kolieskových lyžiach

Madona 11. - 13. 8. (SLZ-ÚBL) - Počas tohoto víkendu sa uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskom stredisku Madona a v športovom centre Smecersils. Na programe boli tri disciplíny, v ktorých naša reprezentantka a ambasádorka NŠC Alena Procházková nenašla premožiteľku.

Výsledky:
11.8.2017 - šprint voľnou technikou: 1. Procházková Alena (SR-NŠC), 2. Letucheva Olga (RUS) 3. Bolzan Lisa (ITA)

12.8.2017 - 5 km klasickým spôsobom: 1. Procházková Alena (SR-NŠC), 2. Olsson Sandra (SWE) +14,5sek., 3. Soederlund Helene (SWE) +33,0 sek.

13.8.2017 - hendikepový štart s náskokom podľa predchádzajúceho dňa (pursuit) 10 km voľnou technikou: 1. Procházková Alena (SR-NŠC), 2. Olsson Sandra (SWE) +53,8sek., 3. Soederlund Helene (SWE) +1:23,7,0sek.

Tréner Ján Valuška: "Sme spokojný s týmto výjazdom do Lotyšska. Je tu veľmi kvalitná koliesková dráha aj terény na behanie. Celkom kvalitne sme tu potrénovali. S výkonmi v pretekoch som spokojný. Alenka vyhrala všetky disciplíny aj celkové mini tour v tomto kole Svetového pohára. Aktuálne je aj líderkou celkového poradia v SP na kolieskových lyžiach."

"Som spokojná s mojím účinkovaním v lotyšskej Madone. Výborne som si tu zapretekala aj zatrénovala. Preteky boli dosť náročné, koliesková trať má náročný profil. Prakticky sa nedá vôbec nikde oddychovať. Na kolieskovej dráhe sú prudké zjazdy aj stúpania i technicky náročné zákruty. Škoda, že takú dráhu nemáme na Slovensku, určite by to podstatne pomohlo všetkým športovcom v príprave na zimu. Som nesmierne rada, že som v piatok po prvýkrát vôbec vyhrala SP na kolieskových lyžiach v disciplíne šprint a podarilo sa mi to zopakovať aj na dlhých tratiach v sobotu na klasickej i v nedeľu voľnou technikou", dodala Alena Procházková.

Foto Michal Malák: Flower Ceremony