UCI MS: Tereza Medveďová (NŠC) nedokončilaRichmond 26. 9. 2015 (SITA) -
Slovenská reprezentantka v cestnej cyklistike Tereza Medveďová (športovnyňa NŠC) nedokončila sobotňajšie preteky žien na cyklistickom svetovom šampionáte v americkom Richmonde. Devätnásťročná Slovenka odstúpila po treťom kole. "Myslela som si, že preteky sa začnú pomalšie, ale šlo sa strašne rýchlo. Mala som navyše problém s prehadzovačkou, niečo sa mi tam dostalo - niečo ako konárik, ale to nebolo kľúčové. Dnes som na to nemala. Musela som to prekombinovať s prípravou. Mala som veľa pretekov a pre MS už asi nezostala forma, čo ma veľmi mrzí. Musím na sebe ďalej pracovať, skok medzi juniorkami a kategóriou elite je veľký. Na ďalšiu sezónu som zatiaľ nič nepodpisovala, ale mala by som zostať v tíme BePink aj v budúcom ročníku," povedala Medveďová podľa špecializovaného portálu cycling-info.sk.

Zlato si v záverečnom špurte 9-člennej skupiny vyjazdila Britka Elizabeth Armisteadová. Striebro získala Holanďanka Anna van der Breggenová a bronz Američanka Megan Guarnierová.

Výsledky - sobota:
Ženy - elite (129,8 km): 1. Elizabeth Armisteadová (V. Brit.) 3:23:56 h, 2. Anna van der Breggenová (Hol.), 3. Megan Guarnierová (USA), 4. Elisa Longová Borghiniová (Tal.), 5. Emma Johanssonová (Švéd.), 6. Pauline Ferrandová Prevotová (Fr.) - všetky rovnaký čas ako víťazka, ... Teraza Medveďová (SR) odstúpila po 3. kole