V behu na 1500 m žien na olympijských hrách 2012 v Londýne postúpila Lucia Hrivnák Klocová (NŠC) už na šiestu priečku

Lausanne 17. 8. 2015 (SITA) - Slovenská reprezentantka Lucia Hrivnák Klocová (ambasádorka NŠC na snímke SAZ) sa posunula už na šieste miesto v upravených konečných výsledkoch behu na 1500 m žien na olympijských hrách 2012 v Londýne.

Hrivnák Klocová skončila pôvodne vo finále tisícpäťstovky ôsma. Jej dodatkový posun vpred spôsobili dva uznané dopingové prípady pretekárok, ktoré pôvodne skončili pred ňou. Ide o víťaznú Turkyňu Asli Cakirovú-Alptekinovú a Bielorusku Nataliu Korejvovú, ktorá bola predtým siedma.

Cakirovej-Alptekinovej definitívne odobrali zlatú medailu až na základe aktuálneho rozhodnutia Športového arbitrážneho súdu, ktorý uznal odvolanie IAAF v súvislosti s jej dopingovým prípadom. Zlato z Londýna dodatočne získala iná Turkyňa Gamze Bulutová, na striebornú pozíciu sa posunula Maryam Jamalová z Bahrajnu a na bronzovú Ruska Tatiana Tomašovová.

Okrem toho bol potvrdený aj Cakirovej-Alptekinovej trest zákazu činnosti na 8 rokov a tiež odobratie ďalších dvoch jej cenných kovov z predchádzajúcich šampionátov. Ide o zlato z ME 2012 v Helsinkách ako aj bronz z halových majstrovstiev sveta 2012 v Istanbule. Zlato v Helsinkách tak dodatočne získala už spomenutá Bulutová a bronz v Istanbule najnovšie patrí Francúzke Hind Dehibovej.