V Oberstdorfe sa bežkyni Alene Procházkovej darilo i nedarilo

Oberstdorf 6. 1. 2016 (TASR) - Ďalším suverénnym nórskym triumfom sa skončila stredajšia 5. etapa Tour de Ski, ktorú bežkyne na lyžiach absolvovali v nemeckom Oberstdorfe na 10 km klasicky s hromadným štartom. V dramatickom súboji sa opäť na najvyšší stupeň postavila Therese Johaugová, ktorá na druhú priečku odsunula krajanku Ingvild Flugstadovú Östbergovú o desať sekúnd. Tretia finišovala ich reprezentačná kolegyňa Heidi Wangová.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková, dosiahla v utorňajšej 4. etape 12. miestom jej najlepší výsledok v prebiehajúcej zime v šprinte klasickou technikou. Vypadla až v semifinále a vo svojej obľúbenej disciplíne tak získala ďalších 22 bodov do Svetového pohára.
"Alena podala celkom dobrý výkon a dokázala, že v klasickom šprinte patrí medzi dvanástku najlepších. Je to cenný výsledok," povedal pre TASR Procházkovej kouč Ján Valuška. "Panovali tú náročné podmienky na umelom mokrom snehu, ale Alena sa dokázala prebiť až do semifinále. V ňom doplatila trochu na to, že mala veľmi málo času na oddych, keďže postúpila z posledného piateho štvrťfinále a potom išla hneď v prvej semifinálovej jazde. Bolo na nej vidieť, že sily už jej chýbali, navyše v rozbehu mala veľmi silné súperky. Body ale získala, čo sa nám predtým vo Švajčiarsku nepodarilo, tam nemala až tak dobre pripravené lyže."
 V 5. etape Tour de Ski, ktorá sa uskutočnila na Troch kráľov, skončila Procházková na 32. mieste so stratou 2:46,3 minúty.


Archívne foto TASR: Alena Procházková

Celkovou líderkou Tour je síce stále Östbergová, ale Johaugová, víťazka Tour z roku 2014 a priebežná líderka poradia Svetového pohára, po zisku bonusových sekúnd stiahla výrazne jej náskok.