Viliam Tankó majstrom Slovenska už po dvanástykrát

Nitra 3. - 4. 12. 2016 (Tom i KID Kovács) - V Nitre sa konal trojdňový boxerský sviatok Majstrovstvá Slovenska ELITE mužov a žien 2016. Hneď prvý deň získala titul v kategórii žien vo váhe do 81 kg Tímea Kukyová, ktorá s prehľadom vybodovala obhajkyňu Tunde Kocukášovú. Tímea sa tak stala prvá majsterka Slovenska v ženskej kategórii.

V kategórii mužov bolo zastúpenie veľmi silné.
Na zápas do 56 kg nastúpil Filip Mészároš, člen NŠC -  Filip získal tento rok už titul majstra Slovenska aj vo vekovej kategórii starších dorastencov. Úspešný reprezentant nezaváhal ani u mužov a vo finále 3:0 porazil Juraja Didiho z Dubnice.

Do 60 kg sa predviedol Viliam Tankó, úspešný boxer z OHM v Baku a člen NŠC. Tankó v semifinálovom zápase nedal šancu svojmu súperovi a vyhral už v prvom kole TKO. Zápas trval asi 15 sekúnd, kedy Vili presným úderom poslal súpera k zemi. Vo finále sa stretol s Filipom Barákom a po vyrovnanom stretnutí mohol oslavovať už svoj 12. titul majstra Slovenska.

V kategórii do 69 kg boxoval Miloš Pusztay. Dostal sa dofinále, kde ho čakal skúsený borec a majster Slovenska z minulého roka Mário Zábojník.  Kiko nechal v ringu srdiečko a aj keď na body podľahol, ale zaslúžil si potlesk od prítomných divákov. Nováčik medzi mužmi sa tak umiestnil na druhej priečke.

Člen NŠC Andrej " Bandi" Csemez vo váhovej kategórii do 75 kg to mal neľahké. Tento rok sa v tejto kategórii zišla naozaj silná konkurencia. Bandi mal tvrdého súpera hneď v prvom kole a ostal zaskočený. Dokonca po presnom údere bol aj počítaný rozhodcom. Bandi sa však po nevydarenom prvom kole rýchlo spamätal a otočil zápas. Jeho súpera poslal do počítania aj v druhom a aj v treťom kole. Výsledok jednoznačne 3:0 pre Bandiho. V semifinále už vyškolil skúseného medailistu z MSR Šimkoviča. V ringu doslova žil technický a bystrý Bandi, ktorý sa prebojoval do finále. Recept trénera pre zverenca pred finále bol jednoduchý. "Boxuj tak, ako najlešie vieš. Buď Bandi Csemez, ktorý rozdáva rýchle údery a súperovým sa šikobvne vyhýba."  Poslúchol a po troch kolách krásneho, technického boxu Bandi porazil na body 3:0 skúseného borca z Dubnice Dominika Dolinaja.


Foto Ján Súkup: zľava Viliam Tankó, Tomi KID Kovács, Filip Mészároš, Andrej Csemez