Viliam Tankó priviezol bronzovú medailu z ME v boxe do 22 rokov

Bratislava 24. 3. 2017 (TASR) - Slovenský boxer Viliam Tankó pridal tretiu bronzovú medailu na podujatiach európskeho významu. K tretím priečkam na majstrovstvách EÚ 2014 v Sofii a európskych hrách 2015 v Baku pridal v marci takéto umiestnenie na ME do 22 rokov v Braile.

Reportáž z tlačovej besedy v Národnom športovom centre v piatok 24. 3. na RTVS GBS od 11:20 min pozri TU.


Foto NŠC (Boris Čechvala) - Slovenský reprezentant v boxe a bronzový medailista z majstrovstiev Európy do 22 rokov Viliam Tankó ukazuje medailu počas tlačovej konferencie v Národnom športovom centre v Bratislave 24. marca 2017

Tankó si pódium vyboxoval v hmotnostnej kategórii do 56 kg, do ktorej sa posunul z 52-kilogramovej divízie. V prvom kole mal voľný žreb, v osemfinále si poradil s Duškom Mihailovom, vo štvrťfinále vyradila Nandora Csóku z Maďarska a v semifinále podľahol domácemu Rumunovi Robertovi Eusebiuovi Jitaruovi. Európsky šampionát do 22 rokov sa konal premiérovo, takže predstavoval zriedkavú príležitosť na zisk kovu.

"Ďakujem našim trénerom. S prípravou sme začali už po Vianociach, od januára boli ťažké tréningy a náročná kondičná príprava, až potom sme prešli na technickú a taktickú stránku. Forma na majstrovstvá bola dobre naladená. Naša práca je systematická, dosiahli sme pekný úspech, ale už myslíme na ďalšie ciele. Máme pred sebou medzinárodné turnaje, českú extraligu a v júni ME, ktoré budú kvalifikáciou na MS. Treba tam skončiť v prvej osmičke, nie je to nereálne," povedal Tankó na piatkovej tlačovej konferencii.

Slovenskú reprezentáciu trénersky viedli Tomáš Kovács a Pavol Hlavačka. "Je to jeho tretí veľký úspech európskeho rangu. Stále sa zlepšuje, je vyspelejší pästiar. V Braile bol veľmi dobre nastavený, po žrebe sme vedeli, že svojich súperov by mohol zdolať. Box sa robí na vysokej úrovni v bohatých i chudobných krajinách, každá medaila je mimoriadny úspech a som rád, že sa nám to podarilo," konštatoval Hlavačka.

Bývalý profesionálny boxer Kovács bol na podujatí už aj ako prezident Slovenskej boxerskej federácie (SBF): "Už je zrelý bojovník. Mal obrovské srdiečko a dokázal to. O dvanásť týždňov na nás čaká ďalší šampionát, dali sme si deň pauzu a ihneď sme začali s prípravou. Nemáme sa čo tešiť, verím, že úspechy na náš ešte čakajú." Najväčší cieľ slovenského amatérskeho boxu sú olympijské hry 2020 v Tokiu. "Pokiaľ neprídu zranenia, som presvedčený, že do Tokia sa dostaneme. Okrem Viliama máme aj ďalších pästiarov so šancou," vyhlásil "Tomi Kid".


Foto NŠC (Boris Čechvala) zľava-Andrej Csemez, Viliam Tankó, Tomi KID Kovács, Martin Pavlík-riaditeľ NŠC, Pavol Hlavačka

Článok pravda.sk čítaj TU.
Článok Denník Šport, čítaj TU.