Vodných slalomárov čakajú súboje o OH: Jana Dukátová zabojuje v kajaku

Bratislava 8. augusta (TASR) - Slovenskí vodnoslalomári majú za sebou polovicu sezóny, to najdôležitejšie ich však ešte len čaká. V druhej fáze sa začne súboj o nominácie na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Interná kvalifikácia odštartuje na 4. podujatí Svetového pohára v Markkleebergu (30. augusta - 1. septembra), pokračovať bude finálovými pretekmi SP v Prahe (6.-8. septembra) a vyvrcholí na MS v španielskom La Seu d'Urgell.

Každý zo Slovákov uprednostnil iný štýl prípravy. Niektorí sa zúčastnia na víkendových pretekoch Slovak Open v bratislavskom Čunove, ktoré budú zároveň finále Európskeho pohára. "Každý sa pripravoval individuálne. Minulý týždeň sa gro reprezentantov predstavilo na pretekoch v pražskej Troji, kde bude aj finále SP. Každý si však prípravu zvolil podľa seba, niektorí sú už v Nemecku, iní trénujú v Liptovskom Mikuláši. Dobré je, že hoci boli menšie problémy, všetci sú zdravotne v poriadku," povedal vo štvrtok slovenským novinárom športový riaditeľ slalomárov Lukáš Giertl.

Kvalifikačné normy sú tvrdé, no spravodlivé. "Samozrejme, na olympiádu sa môže dostať iba najlepší. Všetci majú rovnaké podmienky a dúfam, že to prebehne v duchu fair play. Myslím si, že je to najspravodlivejšie riešenie, vždy je lepšie, keď sa rozhodne na pretekoch a nie od stola," dodal Giertl.

V Tokiu budú mať kanoistky celkovú premiéru, keď po OH 2016 nahradili v programe mužské deblkanoe. Členka NŠC Jana Dukátová bola prednominovaná do súťaže v kajaku.


Foto archív: Jana Dukátová