Volko dva dni pred odletom na ME do Berlína

Bratislava 2.8.2018 (NŠC-Igor Machajdík) - Majstrovstvá Európy v atletike 2018 v Berlíne sú už za dverami a 21 slovenských reprezentantov sa chystá zabojovať o kvalitné umiestnenie i potvrdenie oprávnenosti nominácie na kontinentálny šampionát. Spoločne s chodcom Matejom Tóthom, kladivármi Marcelom Lomnickým a Martinou Hrašnovou patrí medzi naše horúce želiezka v ohni šprintér Ján Volko, športovec v podpore NŠC.
    
Práve on, v spoločnosti trénerského dua Naďa Bendová, Róbert Kresťanko bol protagonistom prvej tlačovej konferencie pred ME, spoluorganizátorom ktorej bolo Národné športové centrum  (tá druhá prebehne v sobotu v réžii SAZ). V príjemnej atmosfére horúceho predpoludnia na terase reštauračného zariadenia ATP privítal moderátor podujatia, atletický manažér Alfons Juck hlavných aktérov v osobách 21-ročného Bratislavčana Jána Volka a spomínanho trénerského dua, ako aj riaditeľa NŠC Borisa Čavajdu. Ten vyjadril vo svojich úvodných slovách presvedčenie o úspešnom vystúpení nášho šprintéra i celej slovenskej výpravy na ME, k čomu im všetci držíme palce.
   

Foto NŠC: zľava Ján Volko, Boris Čavajda

Postupne sa atletickí hostia podelili s prítomnými zástupcami obrazových, zvukových a tlačových médií so svojimi dojmami, názormi i očakávaniami pred nadchádzajúcim kontinentálnym šampionátom. Aktuálny „atletický status quo“ zhodnotila Naďa Bendová slovami: „Príprava bola kvalitná, splnili sme všetko to, čo sme si predsavzali a verím, že sa to na šampionáte ukáže. Verím, že Janko je dobre pripravený.“
Róbert Kresťanko doplnil: „Urobili sme toho veľa, snažili sme sa vyšpičkovať formu na vrchol, už to len dotiahnuť a v Berlíne zabojovať.“ Optimizmus vlial všetkým na terase samotný šprintér, ktorého v príprave pribrzdila viróza, ale už ju prekonal.
„Všetko naznačuje, že to bude dobré“, stručne reagoval Volko. A skromne odpovedal aj na otázku o cieľoch a výsledkoch na berlínskom atletickom ovále: „Cieľom zostáva dosiahnutie finále, ostatné bude bonusom.“
    
Nálada medzi našimi reprezentantmi je výborná, všetci sa tešia na skvelú atmosféru. Aj početný fanklub nášho šprintéra, a aj všetci priaznivci atletiky.

„Dostať sa do finále dvestovky bude úspechom, do stovky tobôž,“ uvažuje trénerka.
„Dôležitým faktorom bude počasie a klimatické pomery počas týždňa“, dopĺňa Róbert Kresťanko. "Je evidentné, že Janko je momentálne v dobrom rozpoložení, je pozitívne naladený, má dobrý pocit z toho, že nie je naňho vyvíjaný tlak, nie je v role favorita, čo mu vyhovuje a nezaťažujú ho medailové očakávania."
   
Tlačou už zarezonovala správa o nasadení Volka na 200 metrovej trati priamo do semifinále, na čo ho oprávňujú kvalitné dosiahnuté tohtoročné časy, čo môže zdanlivo pôsobiť ako jeho výhoda. Naďa Bendová to vidí inak: „Nestotožňujem sa s touto zmenou pravidiel, ide o jeden beh menej pre Janka, čo považujem za nevýhodu. Nie je to fér. Podľa mňa by mali všetci absolvovať aj rozbehy.“

Opätovný optimizmus „zariadil“ Volko, keď zhrnul: „Mal som teraz obdobie bez súťaží, choroba je preč, dva týždne ma naladili na Berlín a budem hladný po atletike. Po oddychu sa teším na preteky.“
    
Nuž, zaželajme Jánovi Volkovi i jeho celému realizačnému tímu veľa úspechov a radosti z výkonov na „berlínskej atletickej európe“, podobne ako celej atletickej výprave Slovenskej republiky. Vychutnajme si zaiste skvelý šampionát! 


Foto NŠC: zľava Róbert Kresťanko, Naďa Bendová, Ján Volko, Boris Čavajda


Viac od Gabriela Bogdányiho na stránke Slovenského atletického zväzu, čítaj TU.