Volko s cenou pre Univerzitného športovca 2017: Rok ako zo sna

Bratislava 18. 12. 2017 (TASR) – Ocenenie Univerzitný športovec roka 2017 získal slovenský atlét a člen NŠC Ján Volko, ktorý na tróne vystriedal športovú strelkyňu Veroniku Sýkorovú. Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásili v pondelok na slávnostnom galavečeri v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Volko zažiaril v končiacom roku na viacerých frontoch. Na Svetovej univerziáde v Tchajpeji získal bronz na 200-metrovej trati a 5. miesto v šprinte na 100 m. Na halových majstrovstvách Európy v Belehrade si vybojoval striebro v šprinte na 60 metrov, na ME do 23 rokov v Bydgoszczi pridal zlato na 200 m a striebro na polovičnej trati. Na 200 m sa predstavil aj v semifinále na svetovom šampionáte v Londýne.

"Bodaj by mi to pomohlo aj v akademickej oblasti. Toto ocenenie si veľmi cením, ako aj všetky ostatné. Tento rok bol naozaj úspešný a ocenení bolo viac než dosť. Veľmi si vážim, že prišli. Bol to naozaj nesmierne náročný rok, keďže sme absolvovali štyri vrcholné podujatia, čo sa mi doposiaľ nepodarilo v žiadnej sezóne. Ale bol to naozaj rok ako zo sna," povedal laureát pre TASR.


Foto TASR archív: Ján Volko

Spomienkami sa vrátil k tesnému finále na SLU v Tchajpeji. "Jednoznačne to bola najvydretejšia 200-ka v tejto sezóne. Bola posledná, mal som za sebou už tri dni pretekania. Bolo naozaj náročné dostať sa na tretie miesto a rozhodli stotiny," uviedol.

Okrem Volka získali ocenenia aj ďalší športovci, ktorí tento rok úspešne reprezentovali Slovensko na zimnej i letnej univerziáde. V Almaty si Barbara Kantorová i Matej Falát vybojovali zhodne bronz v alpskej kombinácii. Na SLU okrem bronzového Volka bodovali aj tenisti Ivan Košec so Simonou Parajovou, ktorí dosiahli na striebro v mixe.

Univerzitný športovec roka SAUŠ:
Ján Volko

Oceňovanie športovcov za výsledky na SZU Almaty 2017:
Barbara Kantorová alpská kombinácia ženy (slalom + super-G) 3. miesto
Matej Falát - alpská kombinácia muži (slalom + super-G) 3. miesto

Oceňovanie športovcov za výsledky na SLU Tchajpej 2017:
Ivan Košec, Simona Parajová - tenis mix 2. miesto
Ján Volko (NŠC) - atletika 200 m šprint 3. miesto