Sumár finálnych výsledkov športovcov NŠC na ZOH v Soči 2014

Biatlon - šprint žien na 7,5 km:
1. Anastasia Kuzminová (SR), 2. Oľga Viluchinová (Rus.), 3. Vita Semerenková (Ukr.), ...43. Jana Gereková, 62. Martina Chrapánová, 72. Paulína FIALKOVÁ (všetky SR).

Biatlon - šprint mužov na 10 km:
1. Ole Einar Björndalen (Nór.), 2. Dominik Landertinger (Rak.), 3. Jaroslav Soukup (ČR) 5,7 (0), ...37. Matej Kazár, 52. Pavol Hurajt, 65. Tomás HASILLA, 68. Martin Otčenáš (všetci SR)

Zjazdové lyžovanie - superkombinácia, ženy:
1. Maria Höflová-Rieschová (Nem.), 2. Nicole Hospová (Rak.), 3. Julia Mancusová (USA), ... Jana GANTNEROVÁ a Kristína Saalová (obe SR) nedokončili slalomovú časť.

Akrobatické lyžovanie - slopestyle, ženy:
1. Dara Howellová (Kan.), 2. Devin Loganová (USA), 3. Kim Lamarreová (Kan.), ... 18. Natália Šlepecká, 20. Zuzana STROMKOVÁ (obe SR).

Bežecké lyžovanie - šprint žien voľnou technikou na 1,3 km:
1. Maiken Caspersen Fallová (Nór.), 2. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.), 3. Vesna Fabjanová (Slovin.),...z kvalifikácie nepostúpili: 39. Alena PROCHÁZKOVÁ, 55. Daniela KOTSCHOVÁ (SR).

Sánkovanie - dvojice:
1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.), 2. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.), 3. Andris Sics, Juris Sics (Lot.), ... 
12. Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK (SR), ...16. Marek Solčanský, Karol Stuchlák (SR) +3,452.

Bežecké lyžovanie - 10 km klasicky, ženy:
1. Justyna Kowalczyková (Poľ.), 2. Charlotte Kallová (Švéd.), 3. Therese Johaugová (Nór.),... 50. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR).

Biatlon - vytrvalostné preteky mužov na 20 km:
1. Martin Fourcade (Fr.) , 2. Erik Lesser (Nem.), 3. Jevgenij Garaničev (Rus.),... 19. Matej Kazár (SR),... 28. Pavol Hurajt (SR), ...43. Tomáš Hasilla, 58. Miroslav Matiaško (obaja SR).

Sánkovanie - štafeta:
1. Nemecko (Natalie Geisenbergerová, Felix Loch, Tobias Wendl, Tobias Arlt), 2. Rusko (Tatjana Ivanovová, Albert Demčenko, Alexander Denisev, Vladislav Antonov), 3. Lotyšsko (Eliza Tirumová, Martins Rubenis, Andris Sics, Juris Sics),...10. SLOVENSKO (Viera Gbúrová, Jozef Ninis, Marián Zemaník, Jozef Petrulák).

Zjazdové lyžovanie - superkombinácia, muži:
1. Sandro Viletta (Švajč.), 2. Ivica Kostelič (Chorv.), 3. Christof Innerhofer (Tal.), 4. Kjetil Jansrud (Nór.), 5. Adam Žampa (SR) , ..., Matej FALAT a Martin Bendík (obaja SR) nedokončili zjazdovú časť.

Biatlon - vytrvalostné preteky žien na 15 km:
1. Darja Domračevová (Biel.), 2. Selina Gasparinová (Švajč.), 3. Nadežda Skardinová (Biel.),... 27. Anastasia Kuzminová, ...50. Jana Gereková, 59. Martina Chrapánová, 66. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR).

Zjazdové lyžovanie - super-G, ženy:
1. Anna Fenningerová (Rak.), 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.), 3. Nicole Hospová, ...22. Barbara KANTOROVÁ (SR), Kristína Saalová (SR) preteky nedokončila.

Zjazdové lyžovanie - super-G, muži:
1. Kjetil Jansrud (Nór.), 2. Andrew Weibrecht, 3. Bode Miller (obaja USA) a Jan Hudec (Kan.), ... 28. Adam Žampa, 37. Andreas Žampa, 43. Matej FALAT, 44. Martin Bendík (všetci SR).

Zjazdové lyžovanie - obrovský slalom, ženy:
1. Tina Mazeová (Slov.), 2. Anna Fenningerová (Rak.), 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.),...24. Petra Vlhová (SR), 38. Barbara KANTOROVÁ (SR), 45. Barbora LUKÁČOVÁ (SR), Kristína Saalová (SR) nedokončila 1. kolo.

Bežecké lyžovanie - tímový šprint (6x1,3 km), ženy:
1. Ingvild Flugstad Östbergová, Marit Björgenová (Nór.), 2. Aino-Kaisa Saarinenová, Kerttu Niskanenová (Fín.), 3. Ida Ingemarsdotterová, Stina Nilssonová (Švéd.) ..., nepostúpili zo semifinále: 16. Alena PROCHÁZKOVÁ, Daniela Kotschová (SR).

Biatlon - šatefeta na 4x6 km, ženy:
1. Ukrajina (Vita Semerenková, Julija Džymová, Valj Semerenková, Olena Pidhrušná), 2. Rusko (Jana Romanovová, Oľga Zajcevová, Jekaterina Šumilovová, Oľga Viluchinová), 3. Nórsko (Fanny Welle-Strand Hornová, Tiril Eckhoffová, Ann Kristin Aafedt Flatlandová, Tora Bergerová), kolo späť Slovensko (Jana Gereková, Paulína FIALKOVÁ, Terézia POLIAKOVÁ, Martina Chrapánová).

Zjazdové lyžovanie - slalom, ženy:
1. Mikaela Shiffrinová (USA), 2. Marlies Schildová (Rak.), 3. Kathrin Zettelová (Rak.), ... 19. Petra Vlhová, Jana GANTNEROVÁ nedokončila 2. kolo, Barbara KANTOROVÁ a Barbora LUKÁČOVÁ (všetky SR) nedokončili 1. kolo.

Biatlon - štafety mužov na 4x7,5 km:
1. Rusko (Aleksej Volkov, Jevgenij Ustiugov, Dmitrij Malyško, Anton Šipulin), 2. Nemecko (Erik Lesser, Daniel Böhm, Arnd Peiffer, Simon Schempp), 3. Rakúsko (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger) 29,8 (0+7),... 12. Slovensko (Pavol Hurajt, Tomáš HASILLA, Miroslav Matiaško, Matej Kazár).

Zjazdové lyžovanie - slalom, muži:
1. Mario Matt, 2. Marcel Hirscher (obaja Rak.), 3. Henrik Kristoffersen (Nór.), 4. Stefano Gross (Tal.) a Fritz Dopfer (Nem.), 6. Adam Žampa (SR), ..., Andreas ŽAMPA nedokončil 2. kolo, Matej FALAT (obaja SR) nedokončil 1. kolo.