Vysoké ambície. Slováci chcú na MS juniorov v boxe uspieť

Petrohrad 16. 11. 2016 (TASR) - Slovenská boxerská federácia (SBF) vyslala na tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa od 17. do 26. novembra uskutočnia v ruskom Petrohrade, troch zástupcov.

Filip Mészároš v hmotnostnej kategórii do 56 kilogramov, Andrej Csemez do 69 kg i Dávid Michálek do 91 kg môžu podľa prezidenta SBF Petra Bodokiho pomýšľať na medailu. Prví dvaja menovaní sú v podpore NŠC.


Foto TASR: Andrej Csemez

"Budem úprimný, ešte nikdy som nemal taký pocit, že od všetkých troch sa dá čakať medaila. Také tajné eso je Csemez, ktorý získal bronz na európskom šampionáte staršieho dorastu. Pokiaľ majú svoj deň, všetci traja dokážu zdolať kohokoľvek," uviedol Bodoki pre TASR. 

Posilou realizačného tímu sa stal Tomáš Kovács, po ukončení profesionálnej kariéry smie pracovať ako tréner už aj oficiálne.

"Jednoznačne je prínos, Filip aj Andrej sú jeho odchovanci. Kouč na nich vplýva veľmi dobra mentálne, ide o obrovskú pomoc. Máme silnú trénerskú dvojicu Pavol Hlavačka, Tomáš Kovács. Za uplynulých desať rokov sme vyslali najsilnejšiu výpravu," dodal prezident SBF.

"Tomimu Kidovi" sa uľavilo po zavesení rukavíc na klinec, teší sa, že sa môže naplno venovať mládeži a zverencom. "Csemez sa môže zdolať len sám. Nechcem hovoriť veľkolepo, ale ak to bude mať v hlave urovnané, má aj na titul majstra sveta. Možno padneme na tvár, no myslím si, že chlapci zabojujú a predvedú kvalitné zápasy."

"Súboje a prípravu majú celý rok, takže tréningový proces je nepretržitý. V záverečných týždňoch pred MS sme dolaďovali, už sa nezaberalo dvojfázovo, ale iba raz denne. Sústredili sme sa na rýchlosť a dolaďovanie formy, dávali sme pozor na regeneráciu a zdravie." 

V Petrohrade sa predstavia ročníky 1998 a 1999, budú súperiť v Sibur Arene s kapacitou vyše 7000 miest. Bude sa súťažiť v ľahkej mušej (do 49 kg), mušej (-52), bantamovej (-56), ľahkej (-60), ľahkej welterovej (-64), welterovej (-69), strednej (-75), poloťažkej (-81), ťažkej (-91) a superťažkej (nad 91 kg) váhe.