Vztyčovanie slovenskej vlajky v Olympijskej dedine v pondelok o 15:30 h, Slovenský dom otvorí prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok

Rio de Janeiro 1. 8. 2016 (olympic.sk) -  Od prvého augusta (dnes) už bude v olympijskom Riu všetko vážne a každý sa bude plne sústreďovať na piatkové slávnostné otvorenie Hier XXXI. olympiády. Ak nerátame futbalistov (ich turnaj, ktorý sa okrem Ria hrá ešte v piatich nestách, rozohrajú už 3. augusta), tak v piatok sa už rozbehnú aj prvé súťaže. Zo Slovákov sa v akcii hneď v úvodný deň OH ocitnú lukostrelci a športovci v podpore NŠC Boris BalážAlexandra Longová, ktorých čaká nasadzovacie kolo.

                                            
                      Boris Baláž                                                   Alexandra Longová
 
Slovenská výprava pocíti blízkosť začiatku OH naplno už 1. augusta, keď sa o pol štvrtej popoludní v tzv. medzinárodnej zóne Olympijskej dediny (Olympic Village Plaza) uskutoční slávnostné vztyčovanie slovenskej vlajky. To bude znamenať oficiálne prijatie slovenskej výpravy do dediny, v ktorej sa prvá skupina našich olympionikov ubytovala už minulú nedeľu.
 
Ďalší významný slovenský termín ešte pred slávnostným otvorením OH bude 4. augusta. V ten deň sa najprv ráno v Slovenskom dome, ktorý sa rovnako ako dedina a väčšina olympijských športovísk tiež nachádza v mestskej časti Barra de Tijuca, uskutoční úvodná tlačová beseda SOV a vedenia slovenskej výpravy na OH 2016 pre naše médiá. Na štvrtú popoludní je zase naplánované oficiálne otvorenie Slovenského domu, na ktorom sa zúčastní aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Je možné, že hlava štátu ešte v ten istý deň navštívi aj Olympijskú dedinu a priestory, ktoré obýva slovenská výprava.