Za medailovými úspechmi rýchlostných kanoistov stojí aj Národné športové centrum

Bratislava 8.6.2021 (NŠC, teraz.sk) Uplynulý víkend sa konali Majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike 2021 v poľskej Poznani. Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek získal striebornú medailu v K4 na olympijskej 500 m trati. Vo finále finišoval druhý so stratou 1,435 s na favorizovaných Nemcov. Bronz vybojovali Rusi.


Foto: TASR/Pavel Neubauer: Slovenský štvorkajak - sprava Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek

Na tom istom podujatí v nedeľu zasa slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž a Adam Botek získali medailu toho istého lesku v disciplíne K2 na olympijskej 1000 m trati. Vo finále finišoval druhý so stratou 1,774 s na nemecký tandem Max Hoff, Jacob Schopf.
Pre Baláža s Botekom je to druhý cenný kov v Poznani, pretože v sobotu boli členmi strieborného štvorkajaku na 500 m.


Športovci rýchlostnej kanoistiky sú dlhodobo súčasťou projektu Národného športového centra s názvom „K4 smer OH Tokio“, ktorý sa realizuje prostredníctvom oddelenia diagnostiky na pôde NŠC už od roku 2017. Menovaní medailisti z Majstrovstiev Európy 2021 sú "pod lupou" najmä v diagnostikovaní špecifických parametrov športovcov posádky K4 ako aj ich sparingov.

Diagnostický tím NŠC bude naďalej sledovať a pomáhať v záverečnej príprave posádky K4 až do odletu na OH Tokio, na ktoré si miestenku vybojovali už v roku 2019 tretím miestom na MS v maďarskom Szegede.