ME: Ženská štafeta SR vo finále 9. a s rekordom

Reprezentantky Slovenska obsadili 9. miesto v štafete 4x50 m polohové preteky na majstrovstvách Európy v plávaní v krátkom bazéne v dánskom Herningu. Kvarteto Barbora Mišendová, Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková (na snímke), Miroslava Syllabová zvládlo nedeľňajšie finále za 1:50,08 min, čím posunulo vlastný národný rekord 1:51,05 z rozplavby. Slovensko síce skončilo na poslednej 10. finálovej priečke, ale pre diskvalifikáciu Poľska poskočilo vo výsledkovej listine o pozíciu vyššie. Katarína Listopadová v rámci znakárskeho šprintu znova prekonala slovenský rekord, ktorý má teraz hodnotu 26,89 s.

"Paráda. Máme v štafete dve mladé pätnásťročné baby, čo je super. Bolo by fajn, ak by sme na každom šampionáte mohli zložiť takúto štvoricu. Baby budú o rok rýchlejšie, skúsenejšie, ešte sú tam rezervy, takže sa zlepšia," povedala Katarína Listopadová.

"Bol to superzážitok v perfektnej atmosfére. Sme radi, že sme si to vyskúšali v takomto mladom veku," poznamenala 15-ročná prsiarka, členka Národného športového centra Andrea Podmaníková.

"Zlepšili sme rekord asi o sekundu, takže je to výborné. Môžeme byť spokojné,"
doplnila Miroslava Syllabová.

Zdroj: SITA, 15. decembra 2013