Zimný EYOF: bežkyňa na lyžiach Šefčíková štrnásta, hokejisti bronzoví

Erzurum, 16. - 17. 2. 2117 (mg) - Bežci na lyžiach sa predstavili v rýchlostných pretekoch voľnou technikou. Medzi dievčatami sa o postup do štvrťfinále pokúšali dve Slovenky, členky NŠC. Do prvej skupiny 30 pretekárok sa ale napokon zmestila iba Zuzana Šefčíková, ktorá obsadila 14. miesto. Postup tesne ušiel Lucii Michaličkovej, ktorá skončila 31. Vo štvrťfinále zasa tesne ušiel postup Šefčíkovej. Vo svojej skupine skončila tretia, postupovali prvé dve bežkyne. Druhá Estónka Kaasiková ju pritom predbehla iba o 14 desatín sekundy.

17. februára,
v posledný súťažný deň na XIII. európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) sa naposledy bojovalo o medaily. A dočkalo sa aj Slovensko. Po dvoch prehratých zápasoch nastúpili naši hokejisti na svoj posledný na turnaji v Erzurume. Ten mal pre nich napokon medailový lesk. V súboji s Francúzskom vyhrali 3:2 a tešili sa zo zisku bronzových medailí. Pre Slovensko to znamenalo prvý a jediný cenný kov na XIII. EYOF v Erzurume.