Archív správ 2013

SZU: V kombinácii zlato Gantnerovej, striebro pre Kantorovú

Slovenská lyžiarka a členka NŠC Jana Gantnerová obsadila v piatkovom slalome na 26. Svetovej zimnej univerziáde 7. miesto, čo jej v hodnotení kombinácie vynieslo zlatú medailu. Striebro si v kombinácii vybojovala jej krajanka, zástupkyňa NŠC Barbara Kantorová.

Veselé vianoce a úspešný rok 2014

Milí športoví priatelia, rok s rokom sa opäť zišiel a je tu čas na vyslovenie vďaky za spoluprácu v uplynulom roku. Tešíme sa na stretnutia a vzájomnú komunikáciu v novom roku, a preto Vám želáme, aby ste si počas vianočných sviatkov oddýchli a nabrali energiu na športový rok 2014. K tomu najmä pevné zdravie. S úctou praje, kolektív Národného športového centra.

Spolupráca NŠC s hokejovou reprezentáciou SR 20

NŠC s ambíciou pokryť top športovcov do 23 rokov sa dohodlo so Slovenským zväzom ľadového hokeja, že vstúpi do projektu SR 20 a bude sa spolupodieľať na športovej príprave tohto mladého tímu.

FILA upraví hmotnostné kategórie

Medzinárodná zápasnícka federácia (FILA) oznámila, že plánuje zmeny v jednotlivých hmotnostných kategóriách.

Prípravné stretnutia SR 20

Slovenský zväz ľadového hokeja Vás pozýva na prípravné stretnutia slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov.

SZU-Zjazd: Gantnerová v obrovskom slalome siedma

Slovenská lyžiarka a členka NŠC Jana Gantnerová obsadila v stredajšom obrovskom slalome na Svetovej zimnej univerziáde v Trentine siedme miesto so stratou 79 stotín na víťaznú Poľku Maynu Annu Gasienicovú-Danielovú, ktoré triumfovala časom 1:50,99 min.

SZU-Biatlon: Slováci v miešanej štafete na 5. mieste

Slovenská miešaná štafeta biatlonistov v zložení Paulína Fialková (NŠC), Martina Chrapánová, Michal Šíma (NŠC) a Martin Otčenáš obsadila na Svetovej zimnej univerziáde 5. miesto.

SZU: Biatlonistka Prekopová získala v Taliansku zlatú medailu

Do bilancie slovenských univerzitných kovov je to už sedemnáste zlato a celkovo jubilejná 50. medaila. Slovenská biatlonistka Natália Prekopová získala pre Slovensko prvú zlatú medailu na 26. svetovej zimnej univerziáde v pretekoch na 15 km.

Alenka v ríši úzkych lyží

Fanúšikom bežeckého lyžovania dávame do pozornosti rozhovor s najlepšou slovenskou bežkyňou na lyžiach a ambasádorkou Národného športového centra Alenou Procházkovou.

ME: Ženská štafeta SR vo finále 9. a s rekordom

Reprezentantky Slovenska obsadili 9. miesto v štafete 4x50 m polohové preteky na majstrovstvách Európy v plávaní v krátkom bazéne v dánskom Herningu. Kvarteto Barbora Mišendová, Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková, Miroslava Syllabová zvládlo nedeľňajšie finále za 1:50,08 min, čím posunulo vlastný národný rekord 1:51,05 z rozplavby.

Stránka: 1234 ... 35 >>