Archív správ 2012

Petra Vlhová druhá v slalome EP

Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová skončila vo svojich úvodných pretekoch v sezóne 2012/2013 na stupni víťazov, keď obsadila výborné druhé miesto v slalome Európskeho pohára vo švédskom Vemdalene.

ME v plávaní (25 m): Klobučník na 200 m prsia v slovenskom rekorde

Slovenský plavec a člen Národného športového centra Tomáš Klobučník vytvoril aj vo svojej tretej disciplíne na ME v krátkom bazéne vo francúzskom Chartres nový národný rekord. Na 200 m prsia dosiahol v rozplavbách 10. najrýchlejší čas 2:08,81.

ME v plávaní (25 m): Klobučník na 100 m prsia v slovenskom rekorde

Tomáš Klobučník prekonal v semifinále časom 59,17 svoj vlastný slovenský rekord, v silnej konkurencii to stačilo na celkové 13. miesto. Klobučník o päť stotín vylepšil doterajšie maximum z vlaňajšieho kontinentálneho šampionátu v poľskom Štetíne.

Rozhovor s Richardom Nagyom pred ME v plávaní v krátkom bazéne

Slovenský plavec a člen Národného športového centra Richard Nagy má pred sebou ME v plávaní v krátkom bazéne. Rišo je bronzový medailista z októbrového Svetového pohára v Berlíne na 1500 m v. sp., kde prvý raz v kariére dohmatol pod 15 minút.

Na ME do 23 rokov v džude 2012 sa Slovákom nedarilo

Ani jeden zo slovenských reprezentantov štartujúcich na majstrovstvách Európy do 23 rokov v jude v Prahe nedosiahol výraznejší úspech. Najlepšie zo Slovákov na tomto podujatí skončil člen NŠC Arpád Szakács, ktorý na pražských tatami zvíťazil aspoň v jednom dueli.

Procházková v šprinte na Bruksvallsloppete deviata

Slovenská reprezentantka v bežeckom lyžovaní Alena Procházková obsadila na podujatí Bruksvallsloppet vo Švédsku v šprinte klasickou technikou konečné 9. miesto.

ME v plávaní (25 m)

Majstrovstvá Európy v plávaní v krátkom bazéne sa uskutočnia 22. - 25. novembra 2012 vo francúzskom Chartres, kde sa predstaví päť slovenských plavcov. Na podujatí sa zúčastnia aj členovia NŠC - Katarína Listopadová, Tomáš Klobučník a Richard Nagy.

Rozhovor s bežkyňou Luciou Klocovou

Keď sa obzrie za sezónou, musí byť spokojná. Bežkyňa Lucia Klocová sa v nej predstavila na osemstovke aj tisícpäťstovke a v oboch prípadoch sa zaradila medzi širšiu svetovú špičku.

ME do 23 rokov v džude 2012

Dňa 16. - 18. novembra sa budú v Prahe konať Majstrovstvá Európy do 23 rokov v džude. Slovensko na nich budú reprezentovať aj členovia Národného športového centra Andrea Krišandová, Matej Poliak a Arpád Szakács.