Archív správ 2015

MEJ + U23 vo vodnom slalome: Haššová (NŠC) bronzová, hliadka kajakárok zlatá

Slovenskí mládežnícki reprezentanti v kanoistike na divokej vode pridali v druhý finálový deň majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov ďalšie dve medaily. V poľskom Krakove si v nedeľu vypádlovala bronz medzi juniorskými kajakárkami majsterka sveta z Brazílie v rovnakej vekovej kategórii Michaela Haššová, športovkyňa v podpore NŠC. Spolu so Simonou Macekovou a Luciou Murzovou sa o pár hodín stala európskou šampiónkou v hliadkach.

MEJ a U23 vo vodnom slalome: Zlato pre Mirgorodského, štvrté miesto pre Grigara (NŠC)

Slovenskí mládežnícki reprezentanti v kanoistike na divokej vode vstúpili do prvého finálového dňa majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov úspešne. V poľskom Krakove si v sobotu vypádloval zlato v C1M juniorov Marko Mirgorodský (športovec NŠC) a tesne pod pódiovým stupienkom skončil Jakub Grigar (NŠC) v K1M juniorov.

Atletika: Kršáková triumfovala v šprinte v Budapešti

Na atletickom mítingu v Budapešti si slovenské šprintérky vybojovali tri prvenstvá. Lenka Kršáková (Slávia STU Bratislava, športovkyňa v podpore NŠC) triumfovala v oboch behoch na 100 m, v prvom časom 11,82, v druhom za 11,87.

MSJ v plávaní: Slovenky nenastúpili na finále polohovej štafety

Slovenské reprezentantky Barbora Tomanová, Andrea Podmaníková (športovkyňa NŠC), Barbora Mišendová (NŠC) a Lucia Šimovičová (NŠC) napokon pre administratívnu chybu nenastúpili na finále nedeľňajšej štafety 4 x 100 m polohové preteky na majstrovstvách sveta juniorov v plávaní v Singapure.

MSJ v plávaní: Mišendová 12. v semifinále na 100 m motýlik

Slovenská plavkyňa Barbora Mišendová (na snímke NŠC) skončila časom 1:00,20 min na 12. priečke v sobotňajšom semifinále na 100 m motýlik na MS juniorov v Singapure, nepostúpila do finále tejto disciplíny. Za vlastným národným mládežníckym rekordom, ktorý utvorila 12. júla 2014 v holandskom Dordrechte, zaostala presne o dve desatiny sekundy.

MS v atletike: Lucia Hrivnák Klocová (NŠC) sa rozlúčila s výborným časom

Slovenská reprezentantka Lucia Hrivnák Klocová (ambasádorka NŠC) obsadila v III. semifinále behu na 800 m na 15. majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu 7. miesto výborným časom 1:59,14 min, avšak do sobotného finále sa nedostala. Z každého z troch semifinálových behov totiž postupovali ďalej len prvé dve bežkyne a ďalšie dve doplnili finálovú osmičku na základe ďalších najlepších časov. Hrivnák Klocovú klasifikovali celkovo na 13. priečke. Pre 31-ročnú zverenku Pavla Slouku, trénera NŠC, je to tretie najlepšie umiestenie na MS zo šiestich účastí.

Športujúce mesto - pridajte sa aj vy!

Trinásteho septembra 2015 prebehne v Sade Janka Kráľa jedinečné športové podujatie. Staňte sa aj vy súčasťou prvého ročníka Európskeho týždňa športu (7. - 13. september). Program tvorí aktívna prezentácia športov a ukážkové tréningy na hlavnej ploche. Príďte si vyskúšať viac ako 30 športových aktivít a tréningov. Stretnete tam aj zástupcov NŠC. Európsky týždeň športu bude prebiehať v celej Európe a Slovensko nebude výnimkou. V Bratislave vyvrcholí podujatím Bratislava, športujúce mesto.

MEJ23 vo vodnom slalome: Do semifinále 10 Slovákov, dvaja z NŠC

Slovenskí kanoisti na divokej vode na majstrovstvách Európy juniorov a do 23 rokov v Krakove v kategórii K1 a C1 do 23 rokov získali spoločne až desať miest do semifinále. V kategórii do 23 rokov v C1 si postup do semifinále nevybojoval športovec NŠC Marko Gurecka. Úspešní boli v kategórii juniorov kajakári Jakub Grigar a Marko Mirgorodský.

Plážové volejbalistky v Olsztyne v 1. kole play-off s Američankami

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (športovkyne NŠC) prenikli do piatkového 1. kola vyraďovacej časti na turnaji Grand Slamu v rámci Svetovej série 2015 v poľskom Olsztyne (25. - 30. augusta). Po dvoch prehrách a jednej výhre v základnej H-skupine skončili na tretej priečke. Dnes (v piatok) čaká na Dubovcovú s Nestarcovou od 10.00 h súboj 1. kola play-off proti desiatkam podujatia, Američankám Kerri Walshovej a April Rossovej.

MSJ v plávaní: Plavkyne NŠC úspešné

Slovenská plavkyňa Barbora Mišendová (športovkyňa NŠC) časom 27,02 s postúpila do finále 50 m motýlik na majstrovstvách sveta juniorov v Singapure. Andrea Podmaníková (NŠC) vo štvrtkovom singapurskom semifinále prsiarskej stovky obsadila 11. priečku, dohmatla za 1:10,30 min, čo je nový seniorský národný rekord.

Stránka: << 1 ... 78910111213 ... 31 >>