Archív správ 2015

Plážové volejbalistky NŠC v Olsztyne s víťazstvom aj prehrou

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (obe športovkyne sú v podpore NŠC) začali v stredu svoju púť na turnaji Grand Slamu v rámci Svetovej série 2015 v poľskom Olsztyne (25. - 30. augusta) neúspechom, večer si však napravili chuť víťazstvom nad favoritkami.

MS v atletike: Lucia Hrivnák Klocová (NŠC) do semifinále s rovnakou taktikou

O postup do semifinále v behu na 800 m sa usilovala v rozbehoch na MS atlétov v Pekingu Lucia Hrivnák Klocová, ambasádorka NŠC. Vo svojom 4. behu po výborne zvládnutom finiši postúpila priamo z tretieho miesta časom 2:01,35 a šiesty raz sa vo svojej kariére pokúsi na MS vo štvrtok (14.05) o účasť vo finále. Lucia Hrivnák Klocová je zverenkyňou trénera NŠC Pavla Slouku.

Nominácia plavcov na majstrovstvá sveta juniorov v Singapure

Na nadchádzajúcich 5. majstrovstvách sveta juniorov v Singapure (25. - 30. augusta) bude Slovensko reprezentovať dvanásť plavcov. Najväčšími nádejami na finále by mali byť Barbora Mišendová a Andrea Podmaníková, obe športovkyne NŠC. Okrem nich sa za NŠC na štart postavia Carmen Mikušová, Lucia Šimovičová a z chlapcov Tomáš Púchly.

MS v atletike: Putalová (NŠC) na 400 m vyradená - s druhým časom v kariére

Slovenská reprezentantka Iveta Putalová (športovkyňa NŠC) obsadila v I. rozbehu na 400 m na 15. majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu 7. miesto časom 52,52 sekundy a do semifinále nepostúpila. Z každého zo šiestich rozbehov išli ďalej priamo prvé tri štvrťkárky, semifinálovú dvadsaťštvorku doplnilo šesť s najlepšími časmi. Posledný postupový výkon bol 51,70, takže ani prípadné tesné zlepšenie slovenského rekordu (51,98) by Putalovú neposunulo do semifinále. Klasifikovali ju celkovo na 36. mieste zo 42 pretekárok.

MS v atletike: Repčíkovi (NŠ) chýbal kúsok šťastia

V rozbehu na 800 m sa usiloval svoj štvrtý štart na MS konečne premeniť na postup do semifinále Jozef Repčík. Tretí rozbeh mu však ubral nádeje, rýchlejší od neho boli až traja pretekári a keď vo 4. rozbehu pribudli s časom ďalší štyria, Repčík stratil definitívne nádej a štvrtýkrát v kariére skončil na MS už v 1. kole.

Dubovcová s Nestarcovou (NŠC) obsadili v Long Beach 17. miesto

Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (NŠC) prehrali v 1. kole play off na turnaji Grand Slamu v rámci Svetovej série 2015 v kalifornskom Long Beach s jedenástym nasadeným španielskym párom Liliana Fernandezová Steinerová, Elsa Baquerizová 1:2 (16, -19, -12) a obsadili na turnaji 17. miesto.

Dubovcová s Nestarovou (NŠC) v Long Beach do 1. kola play-off

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová, športovkyne NŠC na snímke TASR, prenikli do 1. kola vyraďovacej časti na turnaji Grand Slamu v rámci Svetovej série 2015 v kalifornskom Long Beach.

MS v atletike: Slovenská šestnástka a jej ciele v Pekingu; Vizitky; Program Slovákov

Dnes (v piatok 21. 8. 2015) sa otvárajú Majstrovstvá sveta v atletike v Pekingu. Portál osporte.sk priniesol vyjadrenia našich športovcov a ich ciele. Medzi štartujúcimi Slovákmi sú aj štyria športovci NŠC.

Plážové volejbalistky (NŠC) v Long Beach už s dvoma prehrami

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (športovkyne NŠC) neuspeli v úvodných dvoch vystúpeniach na turnaji Grand Slamu v rámci Svetovej série 2015 v kalifornskom Long Beach.

Pellegrini: Vieme, že s novým zákonom o športe nebudú spokojní všetci

Nový zákon o športe neprinesie spokojnosť pre všetky športové zväzy, ale je to normálne, lebo ide o prelomovú právnu normu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda NR SR Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý je gestorom nového zákona. Právnu normu by mala už na budúci týždeň prerokovať vláda. V parlamente má prejsť prvým čítaním v septembri a druhým a tretím v novembri tak, aby bol zákon účinný od 1. januára 2016.

Stránka: << 1 ... 891011121314 ... 31 >>