Archív správ 2015

V behu na 1500 m žien na olympijských hrách 2012 v Londýne postúpila Lucia Hrivnák Klocová (NŠC) už na šiestu priečku

Slovenská reprezentantka Lucia Hrivnák Klocová (ambasádorka NŠC) sa posunula už na šieste miesto v upravených konečných výsledkoch behu na 1500 m žien na olympijských hrách 2012 v Londýne. Hrivnák Klocová skončila pôvodne vo finále tisícpäťstovky ôsma. Jej dodatkový posun vpred spôsobili dva uznané dopingové prípady pretekárok, ktoré pôvodne skončili pred ňou.

Plážový volejbal-MSR: Titul pre Dubovcovú s Nestarcovou (NŠC)

Šiesty titul v kariére získali Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou (športovkyne v podpore NŠC na snímke TASR), ktoré pri Slnečných jazerách potvrdili úlohu favoritiek a vo finále zdolali Ľubicu Šipošovú s Luciou Behúnovou.

Vodný slalom-SP: Dukátovej (NŠC) uniklo prvenstvo najtesnejším rozdielom

Slovenskej kajakárke Jane Dukátovej, ambasádorke NŠC, uniklo prvenstvo vo Svetovom pohári slalomárov na divokej vode najtesnejším rozdielom. Vo finálovej jazde skončila vo francúzskom Pau v 5. záverečnom kole SP šiesta, nazbierala tak v konečnom poradí rovnaký počet bodov ako Kuhnleová, no Rakúšanku zvýhodnil lepší finálový výsledok, keď skončila tretia.

Titul majsterky Slovenska v šprint triatlone získala Kuriačková (NŠC)

Na Vodnom diele Žilina titul majsterky Slovenska v šprint triatlone získala Ivana Kuriačková (športovkyňa v podpore NŠC).

Výber hokejistov SR 20 (NŠC) vo finále o Pohár RT Torax podľahol Vítkoviciam

Gólovú prestrelku videli ostravskí diváci vo finále miestneho turnaja o Pohár RT Torax medzi slovenskou reprezentáciou do 20 rokov a klubom Vítkovice STEEL, ktorý nasadil výber hráčov do 23 rokov. V záverečnom zápase triumfoval ostravský klub 6:4. Výber dvadsiatky tak obsadil na turnaji druhé miesto.

Pohár RT Torax: gólový uragán SR 20 (NŠC) proti Porube na turnaji v Ostrave

Hokejový tím SR 20 (družstvo NŠC) vyhral aj vo svojom druhom súboji na medzinárodnom turnaji RT Torax v Ostrave, keď zdolali domáci tím RT Torax Poruba 2011 celkovo 8:4. Naši hráči v celom zápase herne dominovali, jedinou výnimkou bol záver prvej tretiny, v ktorom domáci hokejisti dosiahli v krátkom slede až tri góly.

Lukostrelkyňa Longová (NŠC) neprešla vo Vroclave druhým kolom

Slovenská lukostrelkyňa Alexandra Longová (na snímke NŠC) obsadila 36. miesto v kvalifikácii disciplíny olympijský luk na pretekoch Svetového pohára vo Vroclave, keď dosiahla 626 bodov. Následne v prvom kole vyraďovacej časti zdolala Alžírčanku Yasmine Tikarouchinovú suverénne 6:0, ale v druhom už bola nad jej sily vyššie nasadená Mirene Etxeberriová-Ferrerová zo Španielska, ktorej podľahla 2:6. Pre jedinú slovenskú zástupkyňu sa tým účinkovanie na podujatí skončilo.

V Senci o slovenské tituly aj s Dubovcovou a Nestarcovou (obe NŠC)

Aj najúspešnejší slovenský pár Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou (obe v podpore NŠC) sa cez víkend predstaví na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale v areáli Slnečných jazier v Senci. V ženskej aj mužskej kategórii bude o tituly bojovať po 12 dvojíc. Dubovcová s Nestarcovou (na snímke TASR) sú už päťnásobné majsterky Slovenska a v Senci budú najväčšími favoritkami.

Dukátová (NŠC) blízko k celkovému triumfu v SP

rancúzske mesto Pau bude od piatka do nedele hostiť záverečné 5. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome. Celkový triumf v SP vo svojich disciplínach majú na dosah aj slovenskí reprezentanti Jana Dukátová (NŠC) a Matej Beňuš. Dukátová je líderkou hodnotenia seriálu v K1 žien s desaťbodovým náskokom pred Nemkou Jasmin Schornbergovou a Španielkou Maialen Chourrautovou.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov (NŠC) zvíťazila nad Vítkovicami na turnaji v Ostrave

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, ktorá je aj v roku 2015 v podpore NŠC, uspela vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji o Pohár RT Torax v Ostrave-Porube, keď v stredu podvečer zvíťazila nad českým extraligovým klubom HC Vítkovice Steel.

Stránka: << 1 ... 9101112131415 ... 31 >>