Archív správ 2015

IAAF potvrdila účasť Putalovej (NŠC) na MS v Pekingu

Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) potvrdila štart bežkyne na 400 m Ivety Putalovej (NŠC) na blížiacich sa atletických majstrovstvách sveta v čínskom Pekingu (22. - 30. 8.). Dvadsaťsedemročná štvorstovkárka síce nesplnila limit 52,00 (chýbalo jej 18 stotín), ale na základe renkingu sa zmestila do plánovaného počtu 48 účastníčok. Za NŠC sa na MS v Pekingu predstavia aj atléti Jozef Repčík, Lucia Hrivnák Klocová a Matúš Bubeník.

Box-ME: Tankó (NŠC) skončil už vo vyraďovacej časti turnaja

Slovenskí boxeri Viliam Tankó (športovec NŠC) a Matúš Strnisko ukončili svoje pôsobenie na európskom šampionáte v bulharskom Samokove už vo vyraďovacej časti. V utorkovom súboji kategórie do 52 kg prehral Tankó s Ukrajincom Ihorom Sopinským 1:2 na body a z turnaja vypadol.

Plávanie: Na MS v Kazani naši plavci očakávania nenaplnili, Nagy (NŠC) najlepší

Slovenské plávanie si zhodnotilo nedávne majstrovstvá sveta v dlhom bazéne v Kazani na tlačovej besede. Slovensko zostalo bez semifinále, resp. finále. Richard Nagy, športovec NŠC, je najlepší slovenský plavec za rok 2014 a v Kazani pri každom štarte prepísal slovenské historické tabuľky. Rekordné časy stlačil na 400 m, 800 m aj 1500 m v.sp., resp. na 400 m polohové preteky. Po skončení šampionátu má istotu, že na OH 2016 v Riu sa predstaví minimálne v dvoch disciplínach, limit na 1500 m v.sp. už mal v suchu pred začiatkom zápolení v Rusku.

V súboji o právo usporiadať letný EYOF 2021 budú mať Košice za súpera španielsku Victoriu

Európske olympijské výbory (EOV) oznámili, že do 1. augusta, keď bola uzávierka podávania prihlášok, záujem o usporiadanie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021 prejavili dve mestá – španielska Victoria a slovenské Košice, ktoré nedávno získali titul Európske mesto športu 2016.

Basketbal: výsledky Slovákov ME U 18 a U 20

Slovenská basketbalová asociácia uverejnila výsledky slovenských družstiev hráčov a hráčok do 18 a do 20 rokov na majstrovstvách Európy konkrétnych divízií. Všetky tieto družstvá sú zároveň v podpore NŠC. Reprezentácia U 18 dievčat vyhrala B kategóriu ME a postúpila do A skupiny ME U 18 W. Chlapci U 18 obsadili na ME U 18 chlapcov kategórie B v Rakúsku 17. priečku. Naše reprezentantky do 20 rokov obsadili na ME U 20 A kategórie v Španielsku 8.miesto. Slovenskí reprezentanti do 20 rokov prehrali v poslednom stretnutí na ME U 20 div.B s Portugalskom v boji o 9 miesto 83:68. Obsadili tak konečné desiate miesto.

Vodný slalom: Dukátová (NŠC) vo 4. kole SP siedma

V nedeľnom vyvrcholení 4. kola Svetového pohára slalomárov na divokej vode v španielskom Seu d'Urgell sa bojovalo v dvoch kategóriách. V ženskom kajaku vynikla Corinna Kuhnleová po výbornej jazde, Jane Dukátovej, ambasádorke NŠC, stačili sily na 7. priečku, na Rakúšanku stratila 5,37 s.

Plávanie-MS: Nagy (NŠC) splnil limit do Ria a vytvoril ďalší národný rekord

Slovenský plavec a športovec NŠC Richard Nagy aj vo svojej štvrtej disciplíne na MS FINA v Kazani vytvoril národný rekord. V rozplavbách na 400 m pol.pr. dosiahol čas 4:16,37 a o 2,29 s vylepšil svoje vlastné maximum z vlaňajších ME v Berlíne. Zverenec trénera Gabriela Barana, trénera NŠC, vo svojej doplnkovej disciplíne zároveň splnil olympijský A-limit na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Atletika: Putalová (NŠC) bez limitu na MS

na 61. ročníku Kusocinského memoriálu v poľskom Štetíne nevyšiel štvorstovkárke Ivete Putalovej (športovkyni NŠC) posledný pokus o limit na MS (52,00). V konkurencie siedmich poľských súperiek, bežiac v nevýhodnej prvej dráhe, skončila piata časom 53,15 sekundy.

Hokej: výsledky SR 20 (NŠC) na turnaji v Česku

Slovenská hokejová reprezentácia do 20rokov, ktorá je aj v roku 2015 v podpore NŠC, neuspela vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji Summer Hockey Challenge v českom Chomutove, keď rovesníkom z Nemecka v sobotu podľahla 3:5. Tím trénera Ernesta Bokroša ukončil pôsobenie na turnaji s bilanciou 1 víťazstvo po predĺžení a dve prehry v riadnom hracom čase.

ME do 23 rokov v cyklistike: Medveďová (NŠC) v časovke tesne za top 20

Slovenská cyklistka Tereza Medveďová, športovkyňa NŠC, obsadila 21. miesto v časovke jednotlivkýň do 23 rokov na majstrovstvách Európy. V estónskom Tartu zvládla 18,4 km dlhú trať za 26:51 min. Za víťaznou Mieke Krögerovou z Nemecka zaostala o takmer dve minúty.

Stránka: << 1 ... 10111213141516 ... 31 >>