Archív správ 2015

Plavkyňa Podmaníková (NŠC) zlepšila slovenský rekord v šprinte prsiarok

Plavkyňa Podmaníková (NŠC) zlepšila slovenský rekord v šprinte prsiarok

Plavecká reprezentantka a športovkyňa v podpore NŠC Andrea Podmaníková znova zlepšila hodnotu slovenského rekordu v šprinte prsiarok v krátkom bazéne. Na európskom šampionáte v izraelskej Netanyi prefrčala päťdesiat metrov v úvode decembra za 31,11 s, v nedeľu na národných majstrovstvách v Šamoríne-Čilistove ešte o tri stotiny rýchlejšie.

 
Triatlonista roka: Siedmy raz Varga

Triatlonista roka: Siedmy raz Varga

Richard Varga, športovec NŠC a Romana Gajdošová sa po roku opäť stali najlepšími športovcami Slovenskej triatlonovej únie (STÚ). Dvadsaťšesťročný Varga je neohrozená stálica slovenskej triatlonovej scény a z celkového triumfu sa tešil siedmykrát v neprerušenej sérii. V historickom slovenskom rebríčku za ním nasleduje Pavel Šimko so štyrmi prvenstvami. Dvadsaťjedenročná Gajdošová si rovnako zopakovala víťazstvo z uplynulého roka, ale tešila sa len po druhý raz. Absolútnou suverénkou z historického pohľadu medzi ženami je 10-násobná víťazka Mária Kuriačková. Výsledky ankety STÚ slávnostne vyhlásili v pondelok predpoludním v priestoroch MOLO Restaurant v Bratislave.

 
Procházkovej prvé body v šprinte

Procházkovej prvé body v šprinte

Víťazkou sobotňajších pretekov v šprinte voľnou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom Toblachu sa stala Nórka Maiken Caspersen Fallová. Postup z kvalifikácie do vyraďovacej časti si prvýkrát v tejto sezóne vybojovala Slovenka Alena Procházková, ambasádorka NŠC. Vo štvrťfinále už neuspela a celkovo obsadila 27. miesto. Tridsaťjedenročnej skúsenej pretekárke to prinieslo prvé 4 body v tomto ročníku Svetového pohára a momentálne sa zaradila na 65. priečku.

 
Atlét roka: Štvorstovkárka Iveta Putalová získala tretie miesto a ocenenie objav roka

Atlét roka: Štvorstovkárka Iveta Putalová získala tretie miesto a ocenenie objav roka

V ankete Atlét roka 2015 jasne zvíťazil chodecký majster sveta na 50 km Matej Tóth, pre ktorého je to už štvrtý triumf v kariére a tretí v rade. Kladivára Lomnického vyniesla na druhú priečku v ankete úspešná obhajoba 8. miesta na MS v Pekingu, Putalovú, športovkyňu NŠC, zasa fantastické rekordné ťaženie na halových ME v Prahe, kde sa z totálnej outsiderky "prebila" až do 6-členného finále a v ňom skončila štvrtá. V hlasovaní o najlepšieho mládežníka do 23 rokov triumfovala nádejná bežkyňa na 400 m prekážok Michaela Pešková, športovkyňa NŠC (6. na MEJ v Eskilstune).

 
Marko Mirgorodský (NŠC) vyhlásený za najlepšieho juniora roka spomedzi armádnych športovcov

Marko Mirgorodský (NŠC) vyhlásený za najlepšieho juniora roka spomedzi armádnych športovcov

Chodec Matej Tóth a alpská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sú najúspešnejší športovci Ministerstva obrany SR za rok 2015. Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica Ministerstva obrany SR je partnerom NŠC. V Banskej Bystrici vyhodnotili aj najlepšieho juniora roka spomedzi armádnych športovcov. Stal sa ním vodný slalomár Marko Mirgorodský (na snímke), ktorý je v podpore NŠC. Ten získal v tomto roku titul majstra sveta i Európy v kategórii juniorov, ako aj v kategórii do 23 rokov. Jeho kouč Tomáš Mráz si prevzal ocenenie pre najlepšieho mládežníckeho trénera roka.

 
Lucia Hrivnák Klocová (NŠC) organizovala beh na Luciu

Lucia Hrivnák Klocová (NŠC) organizovala beh na Luciu

Semifinalistka behu na 800 m na augustových pekinských MS v atletike Lucia Hrivnák Klocová, ambasádorka NŠC, sa v nedeľu opäť blysla aj ako organizátorka. Spolu s manželom Michalom Hrivnákom a AK ZŤS Martin pripravili 2. ročník behu Na Luciu s Luciou v lesoparku Martine - Stráňach.

 
MS v hokeji U20 - Prognóza:  V elitnej kategórii sa udržíme

MS v hokeji U20 - Prognóza: V elitnej kategórii sa udržíme

Do začiatku hokejových majstrovstiev sveta kategórie dvadsaťročných zostávajú necelé dva týždne. Už prvý zápas na šampionáte môže byť zlomový, naši hokejisti totiž nastúpia proti Bielorusom a ak vyhrajú, budú blízko k záchrane. Mužstvo Ernesta Bokroša je práve uprostred záverečnej prípravy. Prognóza: V elitnej kategórii sa udržíme, keďže máme objektívne vyššiu kvalitu ako aspoň jeden z dvojice Bielorusko alebo Dánsko. Štvrťfinále však bude zrejme naším stropom. Ak sa našim hokejistom podarí vyhrať na turnaji aspoň dva zápasy, bude to vnímané ako dobrý výsledok.

 
Kanoista roka: Beňuš triumfoval prvý raz, Dukátová (NŠC) piatykrát

Kanoista roka: Beňuš triumfoval prvý raz, Dukátová (NŠC) piatykrát

Laureátmi ankety Kanoista roka 2015 na Slovensku sa v hlavných kategóriách stali Matej Beňuš a Jana Dukátová, ambasádorka NŠC. Pre už istého účastníka OH 2016 a víťaza Svetového pohára Beňuša je to víťazná premiéra medzi mužmi, Dukátová triumfovala v ženskej kategórii piaty raz v neprerušenej sérii. Dukátová bola v tomto roku šiesta na MS v Londýne a obsadila 2. miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára.

 
Plavkyňa Podmaníková: Spolužiaci ju vítajú potleskom. Profesori gratuláciou

Plavkyňa Podmaníková: Spolužiaci ju vítajú potleskom. Profesori gratuláciou

Andrea Podmaníková, športovkyňa NŠC sa na majstrovstvách Európy v Izraeli zviditeľnila solídnymi výkonmi, po ktorých si vyslúžila zvýšenú pozornosť plaveckej verejnosti.

 
Atlétka Putalová (NŠC) s limitom na olympiádu

Atlétka Putalová (NŠC) s limitom na olympiádu

Rada Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) schválila na návrh delegáta pre OH 2016 v Riu de Janeiro úpravu kvalifikačných limitov. Až v 17 disciplínach zjemnila požadované nominačné výkony. Vďaka tomu sa zo skupiny čakateľov na limit do skupiny limitárov dostali štvorstovkárka Iveta Putalová (športovkyňa NŠC) a kladivár Marcel Lomnický. Po zmene limitu na 52,20 má už aj zverenka Marcela Lopuchovského, trénera NŠC, vo vrecku letenku na OH 2016.

 
Stránka: 1234 ... 31 >>
Počet na stránku: