Archív správ 2015

Vodní slalomári v NŠC pred odchodom na MSJ a U23 do Brazílie

Vodní slalomári v NŠC pred odchodom na MSJ a U23 do Brazílie

Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode (SZKDV) a Národné športové centrum (NŠC) vyprevadili mládežníckych vodných slalomárov na majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov, ktoré sa uskutočnia od 22. do 26. apríla 2015 v brazílskom Foz do Iguacu. Tlačová beseda sa uskutočnila v zasadačke ŠH Mladosť, kde má domicil aj Národné športové centrum. NŠC má v podpore až desať vodných slalomárov. Osem z nich je vo výprave na MSJ a U23.

 
Špeciálny vzdelávací program pre učiteľov telesnej výchovy a športu

Špeciálny vzdelávací program pre učiteľov telesnej výchovy a športu

Národný projekt „Zvýšenie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy“ rozširuje cieľovú skupinu aj o kvalifikovaných učiteľov telesnej a športovej výchovy na ZŠ a SŠ. Vytvoril pre nich špeciálny vzdelávací program „Odborný praktický seminár“.

 
Hokejová dvadsiatka (NŠC) odohrá Turnaj 4 krajín v domácom prostredí

Hokejová dvadsiatka (NŠC) odohrá Turnaj 4 krajín v domácom prostredí

Sezónu 2014/15 zakončia reprezentanti do 20 rokov, ktorí sú v podpore NŠC, domácim Turnajom 4 krajín. Na kvalitne obsadenom turnaji, ktorý sa odohrá na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, budú zverencom trénera Ernesta Bokroša robiť konkurenciu tímy z Česka, Fínska a Ruska. Zápasy sú voľne prístupné a zápasy sa odohrajú 9., 10. a 11. apríla.

 
Desať najväčších zväzov vyjadrilo podporu zákonu o športe

Desať najväčších zväzov vyjadrilo podporu zákonu o športe

Zákon o športe vzniká na slovenské pomery netradičným spôsobom - začína zdola. Desať najväčších slovenských športových zväzov podporuje pripravovaný zákon o športe, ktorého hrubé neparagrafované znenie nefinančnej časti je už pripravené a v najbližších týždňoch sa bude pracovať na paragrafovanom znení a zároveň aj ekonomickej časti tejto právnej normy. Nová právna norma o športe by mala ísť už v máji do medzirezortného pripomienkového konania a koncom júna na rokovanie vlády, aby sa v auguste dostal na pôdu Národnej rady Slovenskej republiky a podstúpil štandardné legislatívne konanie. Účinnosť zákona by mala byť od 1. januára 2016, ráta sa však aj s niektorými prechodnými obdobiami.

 
Verejná dišputa k návrhu nového Zákona o športe

Verejná dišputa k návrhu nového Zákona o športe

Športová obec čaká na príležitosť uskutočniť reformu športu už dlhé roky, bude však potrebné neísť bezhlavo za parciálnymi záujmami športu, skupiny, či jednotlivca ale s rozvahou urobiť pragmatické rozhodnutia a kompromisy, na báze odbornosti, slušnosti a primeranosti. Návrh zákona o športe pripravuje pracovná skupina, do ktorej navrhli odborníkov Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, SOV, SFZ a SZĽH. Pracovná skupina poverená tvorbou návrhu zákona o športe dospela do štádia prác, kedy považuje za správne i potrebné prediskutovať navrhované riešenia s tými, ktorých každodenného života sa nová právna úprava dotkne najviac - so športovcami, športovými odborníkmi, zástupcami športových zväzov, klubov a iných športových organizácií, zástupcami podnikateľského sektora i orgánov verejnej správy (štát, VÚC, obce).

 
Veselé Veľkonočné sviatky

Veselé Veľkonočné sviatky

Národné športové centrum praje všetkým veselé Veľkonočné sviatky!

 
Predseda parlamentu hovorí o novom zákone o športe

Predseda parlamentu hovorí o novom zákone o športe

Na utorňajšej tlačovej konferencii sa predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD na snímke SITA) vyjadril k pripravovanému novému zákonu o športe. Podľa predsedu parlamentu sa nový zákon o športe pripravoval viac ako rok v rámci pracovnej skupiny. "Zapojené sú športové zväzy, kluby, športovci, do dotazníka sa zapojilo viac ako 5000 respondentov," dodal.

 
Anketa RTVS Športovec mesiaca

Anketa RTVS Športovec mesiaca

RTVS je generálnym partnerom novovzniknutej ankety Športovec mesiaca. RTVS spolu s ďalšími športovými redakciami každý mesiac vyhodnotia výsledky športovcov za dané obdobie.Za mesiac marec sú nominovaní štyria kandidáti, medzi nimi Klaudia Medlová, športovkyňa NŠC.

 
Richard Varga, NŠC, v Aucklande na 7. mieste

Richard Varga, NŠC, v Aucklande na 7. mieste

Slovenský reprezentant a ambasádor NŠC Richard Varga obsadil 7. miesto v nedeľňajších pretekoch v rámci 2. kola majstrovskej triatlonovej série mužov v novozélandskom Aucklande. Varga o dve priečky zlepšil svoje vlaňajšie umiestnenie a vyrovnal svoj celkovo druhý najlepší výsledok na podujatí zo série majstrovstiev sveta. Piatykrát v kariére sa prebojoval na podujatí tohto rangu do elitnej desiatky, jeho maximom je zatiaľ 6. priečka z rakúskeho Kitzbühelu z roku 2013.

 
Prezident chcel lyžovať s Velez-Zuzulovou a Klaudiou Medlovou (NŠC)

Prezident chcel lyžovať s Velez-Zuzulovou a Klaudiou Medlovou (NŠC)

Veľmi nepriaznivé počasie prekazilo zámer prezidenta SR Andreja Kisku zalyžovať si v pondelok v Jasnej s poprednou svetovou slalomárkou Veronikou Velez-Zuzulovou a snoubordistkou Klaudiou Medlovou, ktorá je zároveň v podpore NŠC. "Keď ma oslovila prezidentská kancelária, príjemne ma to prekvapilo a veľmi som sa tešila na toto stretnutie. Pán prezident mi prezradil, že veľmi rád lyžuje a už párkrát skúšal stáť aj na snouborde. Dúfam, že mu niekedy v budúcnosti dám nejaké lekcie, no najskôr musím zistiť, na akom je leveli," dodala Medlová.

 
Stránka: << 1 ... 22232425262728 ... 31 >>
Počet na stránku: