Archív správ 2015

Banskobystrická latka aj s podporou NŠC

Po ročnej prestávke spôsobenej nedostatkom sponzorov sa Banskobystrická latka vrátila vo veľkom štýle. Diváci si vychutnali svetový výkon roka a rekord mítingu. Podujatie podporilo aj Národné športové centrum.

Nové pravidlo WADA v boji s dopingom

Svetová antidopingová agentúra (WADA) zaviedla zmenu, podľa ktorej sa nevyhne trestu športovec využívajúci služby trénera s dopingovou minulosťou. Upravený Antidopingový kódex vstúpil do platnosti 1. januára a prezident WADA Craig Reedie na ňu upozornil v stredu na konferencii za účasti zástupcov farmaceutického priemyslu.

Jozef Repčík na medzinárodnom halovom atletickom mítingu v nemeckom Düsseldorfe v behu na 800 m tretí

Slovenský reprezentant Jozef Repčík, športovec NŠC obsadil na medzinárodnom halovom atletickom mítingu v nemeckom Düsseldorfe v behu na 800 m výborné 3. miesto a časom 1:47,87 min splnil limit (1:49,50) na halové majstrovstvá Európy v Prahe 5. až 8. marca.

SZU 2015: Paulína Fialková skompletizovala medailovú zbierku

Na Svetovej zimnej univerziáde sa zrodila v stredu v Osrblí pre slovenských vysokoškolákov ďalšia medaila. V stíhacích pretekoch na 10 km pridala biatlonistka Paulína Fialková do svojej doterajšej zbierky striebro a vrátane zlata v šprinte a bronzu vo vytrvalostných pretekoch patrí medzi najspoľahlivejšie zberateľky vzácnych kovov na SZU.

SZU 2015: Paulína Fialková zlatá v šprinte

Paulína Fialková získala pre Slovensko prvú zlatú medailu na 27. svetovej zimnej univerziáde.

SZU 2015: Paulína Fialková vybojovala prvú slovenskú medailu!

O prvú medailu pre slovenskú výpravu sa na SZU postarala biatlonistka Paulína Fialková. Na 15 km vytrvalostnej trati skončila v Osrblí na bronzovom stupienku a pre slovenský biatlon vybojovala v histórii univerziád 17. vzácny kov.

Zuzana Stromková bronzová v slopestyle na MS v akrobatickom lyžovaní

Slovenská reprezentantka a športovkyňa NŠC Zuzana Stromková dosiahla na majstrovstvách sveta v akrobatickom lyžovaní v rakúskom Kreischbergu životný úspech, keď v disciplíne slopestyle získala bronzovú medailu. Dvadsaťštyriročná Liptáčka vo finále potvrdila svoju pozíciu z utorkovej kvalifikácie, v ktorej bola tiež tretia.

FINA zverejnila limity na OH 2016 v Riu, Nagy má 7,5 sekundy

FINA zverejnila limity na OH 2016 v Riu, Nagy má 7,5 sekundy "k dobru"

Medzinárodná plavecká federácia (FINA) zverejnila limity na olympijské hry do brazílskeho Ria de Janeiro 2016.

Veľký úspech Medlovej na MS, v slopestyle získala bronz

Klaudia Medlová sa na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu v rannom finále, ktorého začiatok bol o 11:00, umiestnila na tretej pozícii a získala bronzovú medailu pre Slovenskú republiku.