Archív správ 2015

Mladí Slováci prehrali v príprave s Nemeckom 3:5

Mladí Slováci prehrali v príprave s Nemeckom 3:5

Slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov, ktorá je v podpore NŠC, nevyšiel domáci duel v poslednej fáze prípravy na majstrovstvá sveta, vo štvrtok večer v Senici podľahla rovesníkom z Nemecka 3:5. Ernest Bokroš (tréner SR 20 na snímke): "Začali sme podľa predstáv a v prvej tretine sme viedli 2:0. Chlapci si mysleli, že všetko pôjde samé a Nemci to využili, keď výsledok otáčali už v druhej tretine. Videli sme hráčov, ktorých sme potrebovali vidieť. Môžem povedať, že istotu nominácie má iba štvorica Bondra, Černák, Jaroš a Sukeľ. Práve oni by mali byť ťahúňmi na majstrovstvách sveta."

 
Zápasník Jaloviar (NŠC) si cení piate miesto z Baku, na Rio potrebuje šťastie

Zápasník Jaloviar (NŠC) si cení piate miesto z Baku, na Rio potrebuje šťastie

Podľa reprezentačného trénera slovenských zápasníkov vo voľnom štýle a trénera NŠC Štefana Fernyáka najväčšie šance na postup na olympijské hry do Ria de Janeiro má dvojica Jozef Jaloviar - športovec NŠC (hmotnosť do 97 kg) a Soslan Gaglojev (do 125 kg). Jozef Jaloviar najväčšiu šancu postúpiť na olympijskú žinenku vidí hneď v prvom podujatí v Srbsku, kde sa stretnú iba zápasníci z Európy, ktorí sa ešte nenominovali na OH 2016 pri prvej možnej príležitosti.

 
Vyrastie nové sídlo MOV

Vyrastie nové sídlo MOV

Vo švajčiarskom Lausanne v utorok slávnostne položili základný kameň nového sídla Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Projekt, ktorý vyjde na 200 miliónov švajčiarskych frankov (v prepočte približne 185 miliónov eur), umožní schovať pod jednu strechu všetkých 600 zamestnancov MOV.

 
Medzi ocenenými pravdepodobne aj kolektív hokejovej dvadsiatky (NŠC)

Medzi ocenenými pravdepodobne aj kolektív hokejovej dvadsiatky (NŠC)

V najlepšej desiatke na ocenenie slovenský Športovec roka 2015 figurujú tri ženy a sedem mužov. Favoritom na druhý triumf v ankete po roku 2013 je majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan, ktorý sa dostal do Top 10 už piatykrát. Medzi kolektívmi sa môže podariť obhajoba futbalistom Slovenska, ktorí si pod vedením trénera Jána Kozáka vybojovali historický postup na EURO. Druhé miesto získajú pravdepodobne hráči hokejovej dvadsiatky (v podpore NŠC) za bronzové medaily z MS U20 v kanadskom Montreali.

 
Dvadsiatka začala prípravu na MS do 20 rokov

Dvadsiatka začala prípravu na MS do 20 rokov

Záverečnú prípravu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred juniorskými majstrovstvami sveta (26. decembra - 5. januára 2016 v Helsinkách) absolvuje pod vedením trénera Ernesta Bokroša kvarteto brankárov a 25 korčuliarov. V úvode absolvujú mladí reprezentanti testovanie kondičnej pripravenosti. Pred odletom do Fínska absolvujú mladí Slováci dve stretnutia - vo štvrtok 10. decembra o 18.00 h v Senici proti rovesníkom z Nemecka a v nedeľu 13. decembra uzavrú účinkovanie v I. lige na ľade Trnavy.

 
Na ME v krátkom bazéne Slováci napokon so 4 finálovými účasťami

Na ME v krátkom bazéne Slováci napokon so 4 finálovými účasťami

So štyrmi finálovými účasťami na európskom plaveckom šampionáte v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi panuje v slovenskej výprave spokojnosť. Do elitnej osmičky prenikli zhodne dvakrát národné jednotky Richard Nagy (4. miesto na 400 m pol. pret. a 7. priečka na 1500 m v. sp.) a Katarína Listopadová (dvakrát 7. pozícia na 50 aj 100 m znak). "Veľmi nás teší, aké výkony predviedli najmladšie reprezentantky Andrea Podmaníková a Baška Mišendová (obe sú v podpore NŠC), ktoré iba vo februári dovŕšia osemnáste narodeniny. Sú veľkým prísľubom pre budúcnosť," zhodli sa prezidentka Slovenskej plaveckej federácie Irena Adámková aj vedúci výpravy Miroslav Nowak.

 
Stromková (NŠC): Prípravu strávila na vlnách. Sezónu začne v Kalifornii.

Stromková (NŠC): Prípravu strávila na vlnách. Sezónu začne v Kalifornii.

Latku si nasadila vysoko. Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková (športovkyňa NŠC) získala vo vlaňajšej sezóne bronz na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu a striebro na Svetovej zimnej univerziáde v Granade. Oba úspechy dosiahla v disciplíne slopestyle. Prípravu na sezónu jej skomplikovalo zranenie kolena, kvôli ktorému podstúpila aj operáciu. V rámci letnej prípravy bola v septembri surfovať v Centrálnej Amerike, neskôr sa potila v posilňovni a v súčasnosti už piaty týždeň zaberá na snehu.

 
Nagy bol päť stotín od medaily, mrzelo ho to

Nagy bol päť stotín od medaily, mrzelo ho to

Päť stotín delilo slovenského plavca Richarda Nagya (NŠC) od bronzovej medaily na 400 m polohové preteky vo štvrtkovom finále tejto disciplíny na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi. Dvadsaťdvaročný vytrvalec finišoval v národnom rekorde 4:04,73, domáci Gal Nevo tesne pred ním dohmatol za 4:04,68.

 
ME v plávaní: Nagy do finále v polohovke a aj v krauliarskej tisícpäťstovke

ME v plávaní: Nagy do finále v polohovke a aj v krauliarskej tisícpäťstovke

Najdlhšia polohovka a hneď po nej krauliarska tisícpäťstovka - Richard Nagy (NŠC) vo štvrtok bravúrne zvládol diabolské plavecké combo a v oboch náročných disciplínach postúpil na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi do osemčlenného finále. Na 400 m polohové preteky finišoval v slovenskom rekorde 4:06,03 a rýchlejší než on bol v rozplavbách iba Brit Roberto Pavoni (4:05,94). V najdlhšej bazénovej disciplíne potom Nagy síce neatakoval vlastné maximum 14:35,50, ale aj čas 14:40,02 mu stačil na siedme miesto a postup.

 
NŠC víťazom Vianočného futsalového turnaja MŠVVaŠ

NŠC víťazom Vianočného futsalového turnaja MŠVVaŠ

3. decembra 2015 sa uskutočnil v ŠH Mladosť na Trnavskej ulici druhý ročník Vianočného futsalového turnaja MŠVVaŠ SR, ktorý organizačne pripravili Národné športové centrum a Výskumná agentúra.

 
Stránka: << 12345 ... 31 >>
Počet na stránku: