Archív správ 2015

ME v plávaní: Listopadová do semifinále, Nagy (NŠC) zlyhal

Úvod majstrovstiev Európy v plávaní v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi skvele vyšiel slovenskej ženskej jednotke Kataríne Listopadovej. Nevyšiel však Richardovi Nagyovi, športovcovi NŠC, ktorý v krauliarskej štvorstovke dohmatol v Netanyii až za 3:45,81, čo na finále nestačilo. Andrea Podmaníková (NŠC) odštartovala novým národným rekordom v šprinte prsiarok 31,11 sek. Karolína Hájková (NŠC) obsadila celkové 31. miesto časom 1:00,93 min., tento čas bol jej tohtoročné maximum.

Hráči SR 20 už pomaly myslia na juniorské majstrovstvá sveta vo Fínsku

Projekt reprezentačnej dvadsiatky ako centralizovaná príprava hokejistov do dvadsať rokov funguje od roku 2007. Prvých päť rokov mal tím svoju základňu v Púchove, od sezóny 2012/2013 je umiestnený v Bratislave. Od roku 2014 sú zároveň v podpore NŠC. Pred odchodom na juniorské majstrovstvá sveta odohrajú už iba dva zápasy.

Luciu Hrivnák Klocovú (NŠC) doping rivaliek demotivuje

"Ak to takto pôjde ďalej, na olympiáde v Riu de Janeiro 2016 budem musieť obhajovať medailu z behu na 1500 m spred štyroch rokov v Londýne. Momentálne som už šiesta... A zopakovať na olympiáde 6. miesto po štyroch rokoch nie je vôbec jednoduchá vec," skonštatovala slovenská reprezentantka v atletike Lucia Hrivnák Klocová, ambasádorka NŠC a pokračovala: "Predovšetkým tie emócie sú úplne inde, keď ste šiestym bežcom na olympiáde, keď vám tento fakt oznámia po dvoch - troch rokoch a keď vám oznámenie o lepšom umiestnení na olympijských hrách pošlú poštou. Prišli ste o veľmi veľa pozitívnych emócií, mnoho šťastných okamíhov je už stratených."

Vodný slalom: Grigar a Dukátová v Riu tesne pod pódiom

V dňoch 26. – 29. novembra 2015 sa v Riu de Janeiro konala predolympijská príprava (Pre Olympic Test Event) pre vodných slalomárov. Slovenskí vodní slalomári si vezú z podujatia dve štvrté miesta v podaní kajakára Jakuba Grigara a kajakárky Jany Dukátovej, obaja sú v podpore NŠC.

Sánkovanie-SP: Nemecko víťazom štafiet, Slovensko deviate

Rakúsko, Igls 29. 11. 2015 (TASR) - Družstvo Nemecka v zložení Dajana Eitbergerová, Andi Langenhan, Toni Eggert a Sascha Benecken sa stalo v rakúskom Iglse víťazom súťaže štafiet v rámci úvodných pretekov Svetového pohára. Slovenské kvarteto Viera Gbúrová, Jozef Ninis, Jakub Šimoňák a Marek Solčanský (poslední dvaja sú v podpore NŠC) obsadilo so stratou 2,017 s 9. miesto.

Bežecké lyžovanie: Procházková si body nepripísala

Pretekmi na 10 km klasickou technikou s hendikepovým štartom sa skončilo trojdňové ženské podujatie Svetového pohára bežcov na lyžiach v stredisku Ruka vo fínskom Kuusame. Jediná Slovenka v štartom poli a ambasádorka NŠC Alena Procházková skončila na 54. pozícii s odstupom 4:47,2 min za víťazkou a nepripísala si prvé body v novej sezóne.

Príprava elitných športovcov VŠC Dukla BB v Lešti

Vedenie VŠC Dukla Banská Bystrica (partner NŠC) prišla so zaujímavým projektom prípravy elitných športovcov, keď sa rozhodla absolvovať dva dni záťažového kempu #EliteTeamCamp v CV Lešť za účasti najúspešnejších športovcov VŠC Dukla Banská Bystrica.

Predolympijská príprava vodných slalomárov v Riu: Grigar (NŠC) do hlavnej súťaž

Slovenský reprezentant Jakub Grigar obsadil trináste miesto vo štvrtkovej eliminácii v disciplíne K1 na predolympijských pretekoch vodných slalomárov v Riu de Janeiro a postúpil do hlavnej súťaže.

1. kolo SP v sánkovaní úspešné pre sánkarov NŠC

Svetový pohár juniorov sa začal v nórskom Lillehammeri pre náš juniorský tím, v ktorom sú aj športovci v podpore NŠC, veľmi úspešne. Posádka dvojsedadlových saní v kategórii mladší juniori - Tomáš Vaverčák (NŠC) a Matej Zmij dosiahla veľmi pekné 3. miesto. V kategórii ml. juniorky vybojovala Katarína Šimoňáková (NŠC, na snímke) v silnej konkurencii pekné 8. miesto.

ME mládeže v boxe: Výhra Andreja Csemeza (NŠC) na úvod, po nej prehra

Na majstrovstvách Európy /YOUTH 17-18 rokov/ sa po Filipovi Mészárošovi darilo aj Andrejovi Csemezovi (NŠC). Andrej "Bandi" Csemez sa v kategórii 69 kg stretol v ringu so skúseným a starším reprezentantom z Turecka, ktorého porazil, keď vyhral u každého rozhodcu. V druhom zápase však podľahol ruskému reprezentantovi.

Stránka: << 123456 ... 31 >>