Archív správ 2015

Slovensko organizuje festival európskeho džuda, ME do 23 rokov

Slovensko organizuje festival európskeho džuda, ME do 23 rokov

V dňoch 13.-15. novembra sa v Bratislave zídu elitní džudisti zo "starého" kontinentu, ktorí budú medzi sebou súperiť v rámci majstrovstiev Európy do 23 rokov. Zastúpenie z radov športovcov má aj NŠC. (Na snímke Peter Žilka). Organizátor akcie, ktorým je Slovenský zväz juda (SZJ), má s podujatím podobného charakteru bohaté skúsenosti po tom, ako bola HANT Aréna v minulosti už trikrát dejiskom turnaja Európskeho pohára, naposledy pred dvoma mesiacmi.

 
Tím SR 20 odštartoval prípravný Turnaj štyroch krajín v Poprade výhrou nad Nemcami

Tím SR 20 odštartoval prípravný Turnaj štyroch krajín v Poprade výhrou nad Nemcami

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, ktorá je v podpore NŠC, uspela vo svojom úvodnom vystúpení na domácom Turnaji štyroch krajín, keď vo štvrtok podvečer v Poprade zdolala rovesníkov z Nemecka tesne 2:1. Odplatila tak Nemcom augustovu prehru z turnaja Summer Hockey Challenge v Chomutove. Víťazný gól strelil Popradčan Matej Paločko. V piatok si tím SR "20" zmeria sily o 17.00 h so Švajčiarmi, ktorí vo štvrtok zdolali Nórov 2:1 po samostatných nájazdoch. Turnaji štyroch krajín hokejistov do 20 rokov je previerkou na nadchádzajúce MS U23 v Helsinkách.

 
Box: Reprezentanti SR prehrali v bojoch o medailu na ME

Box: Reprezentanti SR prehrali v bojoch o medailu na ME

Na Majstrovstvách Európy reprezentanti Slovenska vo svojich zápasoch neuspeli. V bojoch o medailu prehrali a tak všetci skončili na 5. mieste na ME 2015 . Alex Tankó (športovec NŠC) svojmu súperovi tri kolá odolával, ale v koncovkách bol presnejší Gruzínec, a to rozhodlo o víťazovi. Dnes Slovensko čaká ešte zápas o medailu vo váhe + 76 kg. Ján Kurucz (športovec NŠC) boxuje v prvom programe 18. zápas. Zápasy sa začínajú 11.00 h nášho času.

 
Box: Ján Kurucz s úvodnou výhrou na ME

Box: Ján Kurucz s úvodnou výhrou na ME

V piatok 30. októbra odletela výprava boxerov, reprezentantov Slovenska vo vekovej kategórii schoolboys na Majstrovstvá Európy do Anapy /Rusko/. Slovensko reprezentujú aj športovci v podpore NŠC: Alex Tankó /44,5 kg/ a Ján Kurucz /+ 76 kg/. Obaja sú členmi KO BOX CLUB-u Galanta. K nim sa pridali Viktor Kišš /62 kg Levice / a Alex Triebeľ /46 kg Klín/. Túto mladú reprezentačnú výpravu vedú Tomi KID Kovács, tréner NŠC (na snímke) v pozícii vedúceho mužstva a Peter Triebeľ ako tréner.

 

"Agenda 2020: udržateľnosť existencie olympijských hier" - nový príspevok v NŠC Šport revue

Do elektronického časopisu NŠC Šport revue pribudol v týchto dňoch nový príspevok s názvom "Agenda 2020 - udržateľnosť existencie olympijských hier".

 
Nový model Vojenského športového centra Dukla (partner NŠC)

Nový model Vojenského športového centra Dukla (partner NŠC)

Vojenské športové centrum Dukla, partner NŠC, by malo už onedlho fungovať ako moderné stredisko štátnej športovej reprezentácie poskytujúce pre vrcholových športovcov všetky vymoženosti, ktoré súčasnosť prináša. Nový riaditeľ VŠC Richard Galovič predstavil model optimalizácie športovej prípravy zohľadňujúci základné trendy tak, aby sa špičkoví športovci cítili v Dukle komfortne. Richard Galovič predstavil nový organizačný model fungovania len po 60 dňoch, odkedy ho ministerstvo obrany vymenovalo do funkcie riaditeľa. Na tento post prišiel z pozície projektového manažéra športového oddelenia NŠC.

 
K4 začala prípravu na OH 2016

K4 začala prípravu na OH 2016

Členovia slovenského štvorkajaku Denis Myšák, Juraj Tarr, Erik Vlček a Tibor Linka, ktorí získali titul majstrov sveta v K4 na 1000m na poslednom šampionáte v Miláne, začali pred dvoma týždňami prípravu na olympijskú sezónu s vrcholom na OH 2016 v Rio de Janeiro. Súčasťou prípravy boli aj vstupné testy, ktoré absolvovali v Národnom športovom centre.

 
Valné zhromaždenie OSN schválilo rezolúciu o Olympijskom prímerí

Valné zhromaždenie OSN schválilo rezolúciu o Olympijskom prímerí

V poradí 70. valné zhromaždenie Organizácie spojených národov (VZ OSN) schválilo v New Yorku rezolúciu o Olympijskom prímerí (Olympic Truce) pred a počas Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro 2016 i následných paralympijských hier. Za prijatie rezolúcie hlasovalo 180 zo 193 členských štátov OSN. Rezolúciu VZ OSN v zastúpení olympijského hnutia v Brazílii a organizačného výboru OH 2016 v Riu si v New Yorku formálne prevzal šéf organizátorov Hier 2016 Carlos Nuzman.

 
Testovanie ministra školstva, vedy, výskumu a športu Juraja Draxlera v NŠC

Testovanie ministra školstva, vedy, výskumu a športu Juraja Draxlera v NŠC

V stredu 28. októbra 2015 zavítal do Národného športového centra (NŠC) minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler, aby tu absolvoval testovanie totožného či podobného charakteru ako športovci NŠC. Po privítaní Borisom Čavajdom, riaditeľom inštitúcie, viedli jeho kroky do šatne, aby sa pripravil na následné testy, ktoré mu podobne, ako aj jeho sparing partnerovi, profesionálnemu boxerovi Tomovi Kidovi Kovácsovi, dali veru poriadne zabrať. Obaja totiž postupne prešli pod taktovkou podporného tímu odborných pracovníkov NŠC sériou meraní a testov, zameraných na identifikáciu vybraných pohybových schopností (silových, koordinačných atď.), ktoré mali zistiť ich stupeň trénovanosti a výkonnosti. Namerané hodnoty diagnostických testov dokazujú a dokumentujú, že minister je naozaj v dobrej kondícii.

 
MOV: Barteková predsedníčkou koordinačnej komisie pre III. ZOH mládeže

MOV: Barteková predsedníčkou koordinačnej komisie pre III. ZOH mládeže

Športová strelkyňa Danka Barteková dosiahla ďalší prenikavý úspech na diplomatickom poli, keď ju prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach vymenoval za predsedníčku koordinačnej komisie pre III. ZOH mládeže. Tie sa budú v roku 2020 konať vo švajčiarskom Lausanne.Komisia bude dohliadať jednak na prípravy ZOHM a zároveň sa postará o koordináciu prípravných prác mládežníckej zimnej olympiády.

 
Stránka: << 1 ... 2345678 ... 31 >>
Počet na stránku: