Archív správ 2015

Talentovaní utečenci na OH v Riu pod olympijskou vlajkou

Talentovaní utečenci na OH v Riu pod olympijskou vlajkou

Aj talentovaní športovci z radov utečencov budú mať možnosť súťažiť na nadchádzajúcich olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na pôde OSN adresoval 193 členským krajinám výzvu, aby pomohli nájsť spomedzi státisícov utečencov po celom svete talenty, ktoré by sa mohli zúčastniť na najväčšom športovom sviatku v Brazílii. Šesťdesiatjedenročný bývalý šermiar vychádza zo základnej premisy, ktorá je zakotvená aj v olympijskej charte, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na rasu, pohlavie, sociálny status, kultúrne zázemie či vierovyznanie.

 
Box: Majstrovstvá Slovenska staršieho dorastu, Nitra

Box: Majstrovstvá Slovenska staršieho dorastu, Nitra

Na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v boxe v st.doraste v boxe, ktoré sa konali v Nitre v dňoch 23-25.10.2015 sa predstavili štyria boxeri z klubu KO BOX CLUB Galanta. Tréner Tomi Kid Kovács (na snímke): "Som rád, že všetci zúčastnení boxeri KO BOX CLUBU Galanta dokázali získať medailu na tomto šampionáte. Získali sme 2 x zlato (Mészároš, Csemez, obaja sú aj v podpore NŠC) a 2 x bronz (Pusztay, Ševčík)."

 
ONLINE: Vyloví z divokej vody v Riu medailu? Pýtali ste sa JANY DUKÁTOVEJ

ONLINE: Vyloví z divokej vody v Riu medailu? Pýtali ste sa JANY DUKÁTOVEJ

Šport jej prirástol k srdcu a ako sama hovorí, celý jej život vyzerá ako jeden veľký tréning. Úspešná vodná slalomárka a majsterka sveta Jana Dukátová je ambasádorkou NŠC. Do kajaku sa prvýkrát posadila, keď mala jedenásť rokov. Odvtedy zbiera medaily doma i v zahraničí. Dukátová bola hosťom redakcie Aktuálne.sk v utorok 20. 10. a fanúšikovia sa pýtali na všetko, čo ich zaujíma.

 
Naši mladí boxeri získali zlato a striebro na medzinárodnom turnaji  J. Tormu v Prahe

Naši mladí boxeri získali zlato a striebro na medzinárodnom turnaji J. Tormu v Prahe

Uplynulý víkend sa v Prahe konal medzinárodný turnaj Júliusa Tormu v staršom doraste. Na turnaji bolo zúčastnených osem štátov s A-výberom chystajúcim sa na blížiace sa ME v Poľsku - Česko, Maďarsko, Francúzsko, Izrael, Rakúsko, Litva, Poľsko a naše Slovensko. Slovenskú republiku z KO BOX CLUBu Galanta vzorne reprezentovali boxeri, ktorí sú zároveň v podpore NŠC Filip Mészároš / 52 kg/ a Andrej "Bandi" Csemez / 69 kg/.

 
SOV: Chmelár slávnostne podpísal prihlášku Slovenska do Ria 2016

SOV: Chmelár slávnostne podpísal prihlášku Slovenska do Ria 2016

Prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár v sobotu osemnásť minút po deviatej hodine predpoludním v bratislavskom hoteli Radisson Carlton Blue slávnostne podpísal prihlášku Slovenska na OH 2016 v Riu de Janeiro (5. - 21. augusta 2016). Urobil tak v rámci 8. európskeho fóra športovcov, ktoré hlavné mesto SR hostilo prvýkrát v histórii. Prvému mužovi olympizmu na Slovensku pri tomto akte asistovali členka komisie športovcov MOV a členka SOV Danka Barteková, úradujúci majster sveta v akvatlone Richard Varga (ambasádor NŠC) a predseda komisie športovcov SOV Jozef Gönci.

 
Podľa triatlonistu Richarda Vargu (NŠC) sú komisie športovcov dôležité

Podľa triatlonistu Richarda Vargu (NŠC) sú komisie športovcov dôležité

Kvalifikačné kritériá medzinárodných športových federácií v súvislosti s účasťou na OH 2016 v Rio de Janeiro spĺňa k 17. októbru tridsať Slovákov. Jeden z nich je aj triatlonista a ambasádor NŠC Richard Varga. Najlepší slovenský triatlonista aktuálne figuruje v olympijskom renkingu na 23. mieste a jasne sa drží na postupovej priečke. Istotu bude mať až v máji 2016, ale o účasť v Riu by ho už teraz mohla obrať len nepriaznivá zhoda náhod. V sobotu sa Richard Varga zúčastnil v Bratislave na 8. európskom fóre športovcov, kam ho vyslala komisia športovcov Slovenského olympijského výboru.

 
Ladislav Aschványi oslavuje šesťdesiatku

Ladislav Aschványi oslavuje šesťdesiatku

V pondelok 12. októbra sa dožil šesťdesiatky významný športový funkcionár a v minulosti aj atletický tréner Ladislav Asványi. Národné športové centrum sa pripája ku gratulantom jeho významného životného jubilea.

 
Deti prejdú testovaním, ktoré odhalí, či majú športový talent

Deti prejdú testovaním, ktoré odhalí, či majú športový talent

Skvalitnenie prípravy športovo talentovanej mládeže, zvýšenie efektivity výberu športových talentov a kvality ich prípravy má priniesť Koncepcia práce so športovo talentovanou mládežou z dielne ministerstva školstva, ktorú dnes schválila vláda. Novinkou má byť testovanie detí vo veku šesť až desať rokov, ktoré by identifikovalo športový talent. Ku sfunkčneniu systému, lepšej koordinácii a spolupráce s útvarmi talentovanej mládeže by malo prispieť aj vytvorenie metodického, analytického a koordinačného oddelenia športovo talentovanej mládeže v Národnom športovom centre.

 
Varga je triatlonista i mechanik. V Riu sa pokúsi o zázrak.

Varga je triatlonista i mechanik. V Riu sa pokúsi o zázrak.

Na súťaže cestuje zväčša sám. Namiesto regenerácie uprednostňuje starostlivosť o bicykel. Športový príbeh najlepšieho slovenského triatlonistu a ambasádora NŠC Richarda Vargu je rozmanitý. V skromných podmienkach dosahuje kvalitné výsledky a na budúcoročnej olympiáde v Riu de Janeiro môže patriť k slovenským lídrom. Navyše prezradil, že požiadal priateľku o ruku.

 
Ľadový hokej: Juniorský hráč týždňa: Dominik Briestenský

Ľadový hokej: Juniorský hráč týždňa: Dominik Briestenský

V piatom hracom týždni aktuálnej sezóny sa juniorský celok HK Orange 20, inak Slovenské reprezentačné družstvo do 20 rokov (NŠC), predstavil v troch stretnutiach. Za hráča minulého hracieho týždňa tímu HK Orange 20 (SR 20) bol vybraný 19-ročný útočník Dominik Briestenský. Vo víťaznom zápase v Piešťanoch rozhodol trenčiansky rodák úspešným samostatným nájazdom, v Nových Zámkoch zaznamenal jednu gólovú prihrávku, v hodnotení plus/mínus mal po troch zápasoch minulého týždňa bilanciu 0.

 
Stránka: << 1 ... 3456789 ... 31 >>
Počet na stránku: