Archív správ 2015

Plážové volejbalistky (NŠC) v Sia-mene zdolali aj Holanďanky

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (športovkyne v podpore NŠC na snímke TASR) uspeli aj vo svojom druhom štvrtkovom stretnutí na turnaji kategórie Open v rámci Svetovej série 2015 v čínskom Sia-mene. Slovenky nasadené ako desiate po úspešnom meraní síl so španielskym párom Angela Lobatová-Herrerová, Paula Soriová-Gutiérrezová (2:1) zvíťazili aj nad dvadsiatou šiestou nasadenou holandskou dvojicou Rimke Braakmanová, Jolien Sinnemová za 28 minút 2:0 (14, 9) a v predstihu si zabezpečili postup do vyraďovacej časti.

Predseda parlamentu prijal športovcov 1. Európskych hier v Baku

Predseda parlamentu Peter Pellegrini prijal v stredu päťdesiatku športovcov, ktorí reprezentovali Slovensko na 1. Európskych hrách v azerbajdžanskom Baku. Slováci v Azerbajdžane získali sedem medailí, z toho dve zlaté, dve strieborné a tri bronzové. Medzi účastníkmi boli aj športovci NŠC.

MS ICF 2015: Dukátová (NŠC) prekonala zmeny a splnila cieľ

Kajakárka Jana Dukátová, ambasádorka NŠC, ktorá na svetovom šampionáte obsadila 6. priečku a jediný dotyk ju obral o cenný kov a olympijskú definitívu. Popasuje sa o ňu na ME v Liptovskom Mikuláši s Elenou Kaliskou. Keďže z kvalifikácie postúpila ako jediná slovenská kajakárka, vybojovať olympijskú miestenku pre krajinu bolo výlučne v jej rukách. "Hlavný cieľ som splnila. Blízko bola aj medaila, ale po toľkých neistotách, ktoré som pred sebou tlačila na začiatku sezóny, som so sebou spokojná," skonštatovala Janka.

Striebro pre Grigara (NŠC) z hliadky K1 na MS vo vodnom slalome

Vyvrcholenie svetového šampionátu v kanoistike na divokej vode priniesol semifinálové, finálové a tímové súťaže kanoistov, kanoistiek a kajakárov. Slovenskí reprezentanti Martin Halčin, Andrej Málek a Jakub Grigar (NŠC) si v hliadkach 3x K1 muži vybojovali striebro, pričom ide o prvú medailu pre Slovensko v tejto kategórii v histórii samostatnosti.

Ďalšie kolo 1. Slovenskej ligy boxu: výsledky boxerov NŠC

Náročný a zároveň úspešný víkend má za sebou 11 mladých boxerov z KO BOX CLUBU, viacerí sú v podpore NŠC. Tento víkend pokračovala 1.SLB v Klíne. Najlepším boxerom turnaja bol Viliam Tankó (NŠC), ktorý štartoval vo váhe do 56 kg. Boxoval proti svojim súperom technicky, tvrdo a s prehľadom. "Vili svojich súperov vybodoval a užíval si každú sekundu zápasu. V rohu som si to doslova užíval aj ja, lebo bol vyrovnaný a poslušný zverenec", vyznal sa Tomi Kid Kovács, tréner (na snímke NŠC).

Triatlon: Varga (NŠC) nedokončil finále v Chicagu: Trpký koniec sezóny

Slovenský reprezentant Richard Varga (na snímke NŠC) v triatlone opäť ovládol plaveckú časť grand finále v Michiganskom jazere, no preteky nedokončil. V rebríčku WTS finišoval napriek tomu na konečnej 20. priečke, čím dosiahol svoj najlepší kariérny výsledok v rámci seriálu MS.

Akvatlon: Richard Varga (NŠC) štvrtýkrát majstrom sveta!

Richard Varga, ambasádor NŠC sa v stredu stal po štvrtýkrát v kariére majstrom sveta v akvatlone. Varga bol v kombinácii plávania na 1,5 km a behu na 5 km na prvom mieste už po úvodnej časti, štyri tituly majstra sveta získal ako prvý akvatlonista v histórii. Predtým triumfoval na MS v Budapešti (2010), Aucklande (2012) a Londýne (2013).

Na MS kajakárka Dukátová (NŠC) v semifinále

Po Škantárovcoch a Hochschornerovcoch sa priamo do semifinále po prvom kvalifikačnom kole prepracovala zo slovenských kajakárok len Jana Dukátová. Obsadila 6. miesto, ani raz si neťukla bránku a od najrýchlejšej Francúzky Ferovej ju delilo 2,80 sekundy. "Išlo sa mi dobre, nebolo to síce najrýchlejšie, ani najistejšie, ale s ľahkosťou, bez väčších chýb a ťuku. Splnilo sa, čo sme očakávali, že bránky nebudú zložité, semifinále už bude o inom, s nožom na krku. Inak sa cítim veľmi dobre, nič ma netrápi, ukázalo sa to napokon aj v samotnej jazde."

MS ICF 2015 Lee Valley White Water Centre Londýn

V Lee Valley White Water Centre, dejisku svetového šampionátu ICF 2015, to už dýcha atmosférou nadchádzajúceho športového sviatku vodných slalomárov z celej planéty. Svoje dojmy priblížili aj členovia NŠC Róbert Orokocký, tréner, Jana Dukátová, ambasádorka a Jakub Grigar, športovec NŠC.

Na MS Slovenska v atletike v súťaži družstiev aj zástupkyne NŠC

Majstrami Slovenska v atletike v súťaži družstiev sa stali druhý raz v histórii muži AC Stavbár Nitra a takisto druhý titul získali aj ženy VŠC Dukla Banská Bystrica, ktoré obhájili lanské zlato. Nitrania sa z prvenstva tešili druhý raz v klubovej histórii, premiérový titul si vybojovali ešte v roku 2001. Prinášame výsledky atlétiek Národného športového centra.

Stránka: << 1 ... 567891011 ... 31 >>