Archív správ 2016

European Judo Cup s bronzom pre Poliaka a Žilku

Slovenskí džudisti dosiahli výborné výsledky na európskom džudistickom podujatí, ktoré sa konalo ostatný víkend v Bratislave. V mužskej kategórii získali bronzovú medailu Matej Poliak a Peter Žilka, obaja v podpore NŠC.

ME v atletike: Slovenská štafeta s Putalovou a Bezekovou v rozbehu piata

Na Majstrovstvách Európy v atletike sa na štart rozbehu 4 x 400 m postavili aj športovkyne NŠC Iveta Putalová a Alexandra Bezeková. Do finále sa však neprebojovali. "Myslím si, že som svoj úsek zvládla solídne a prispela ku kvalitnému času. Do poslednej chvíle sme dúfali, že by to mohlo na finále stačiť", vyznala sa Bezeková (na snímke).

ME v atletike: Volko v semifinále behu na 100 m

Šprintér Ján Volko postúpil na ME v atletike z rozbehov na 100 m do štvrtkového semifinále.

Plávanie: Traja Slováci s istotou Ria

Slovenskí plavci Richard Nagy (1500 m voľný spôsob, 400 m polohové preteky), Katarína Listopadová (100 m motýlik, 100 m znak) a Tomáš Klobučník (100 m prsia) splnili do uzávierky 3. júla A-limit zaručujúci účasť na augustových Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

Lukostreľba: Druhá miestenka do Ria 2016 na olympiádu pre športovca NŠC

Po miestenke v ženskej kategórii Slovensko získalo aj miestenku olympijské hry aj v mužskej kategórii a do Ria de Janeiro pocestujú 2 lukostrelci. Druhú miestenku vybojoval v kvalifikačnom turnaji počas 3. kola svetového pohára v Antalyi športovec NŠC Boris Baláž, ktorý skončil na turnaji na šiestom mieste.

Maťo Homola zvíťazil na pretekoch v Oscherslebene

Maťo Homola to dokázal! Po prvý krát v kariére sa postavil na najvyšší stupienok pre víťazov v TCR International Series po výhre v prvých pretekoch. V druhých pretekoch obsadil 5. miesto a v celkovom poradí sa posunul na výborné 3. miesto.

Dukátová v Pau strieborná

Nedeľňajší program 3. kola Svetového pohára vo francúzskom Pau zaznamenal pre slovenskú výpravu striebornú a “zemiakovú” medailu. Druhú priečku si vypádlovala kajakárka v podpore NŠC Jana Dukátová, na štvrtom mieste skončili deblkanoisti Tomáš Kučera s Jánom Bátikom.

Hungarian Open 2016: Daabousová a Labáthová zvíťazili

Slovenské seniorské reprezentantky v synchronizovanom plávaní a športovkyne v podpore NŠC Nada Daabousová a Jana Labáthová zvíťazili v technickej i voľnej párovej zostave na Hungarian Open v Budapešti. Pre naše olympioničky bola táto súťaž poslednou pred OH v Riu.

MSR juniorov a seniorov v plávaní: plavci NŠC úspešní

Plavci v podpore NŠC Tomáš Púchly a Karolína Hájková boli na MSR najjagavejšie hviezdy majstrovstiev hneď v prvý deň. V poobedňajšom finále Tomáš v disciplíne 50 metrov voľný spôsob prekonal naraz dva rekordy, seniorský aj juniorský, čím si vylepšil vlastný osobný rekord, ale aj B limit na OH v Riu o 4 stotiny sekundy. Karolína mala po doplávaní disciplíny 200 metrov znak dôvod na široký úsmev, nakoľko prekonala starý seniorský rekord SR a posunula aj svoj B-čkový limit na Olympiádu. Prvý národný rekord a hneď seniorský pokorila športovkyňa NŠC Andrea Podmaníková.

Natália a Dominika získali v Olsztyne bronz

Slovenské reperezentantky v plážovom volejbale a športovkyne v podpore NŠC Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová získali na grandslamovom turnaji Svetovej série v poľskom Olsztyne bronz. V súboji o 3. miesto vyhrali v sobotu popoludní nad brazílskym párom Eduarda Santos Lisboaová, Elize Secomandi Maiaová (Duda a Elize Maia) 2:0 (20, 14).

Stránka: << 1 ... 891011121314 ... 27 >>