Archív správ 2016

Organizátori olympijských a paralympijských hier 2016 predstavili medailovú kolekciu

Organizátori olympijských a paralympijských hier 2016 predstavili medailovú kolekciu, ktorou budú v Riu de Janeiro oceňovať najlepších športovcov.

Richard Nagy senzačne postúpil na olympiádu aj na 10 km trati

Slovenský reprezentant a športovec NŠC Richard Nagy sa senzačne predstaví na augustových olympijských hrách v Riu de Janeiro aj v diaľkovom plávaní. Dvadsaťtriročný vytrvalec sa kvalifikoval do Brazílie v nedeľu na otvorenej vode vo vlnách Atlantiku obmývajúceho portugalské mesto Setúbal na 10 km trati. Potreboval tam skončiť do 9. miesta, napokon obsadil 6. priečku.

Návšteva ministerky športu Kirovskej oblasti Ruska v NŠC

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Bratislave adresovalo na Národné športové centrum informáciu, že na návštevu do Bratislavy príde ministerka športu Kirovskej oblasti pani Svetlana Vladislavovna Medvedeva, ktorej záujmom je navštíviť naše stredisko za účelom získania informácií o organizácii, jej pôsobení a zistiť možné prieniky budúcej spolupráce medzi oblastným ministerstvom RF a NŠC. Argumentmi boli najmä blízkosť ruskej a slovenskej kultúry a prístupu k športu a v neposlednom rade aj kontakty a skúsenosti so slovenskými zástupcami v Rusku, či vlastnými skúsenosťami z návštev Slovenska v minulosti. Na pôde NŠC ju dnes privítal riaditeľ Boris Čavajda a Richard Nagy, najúspešnejší slovenský plavec v podpore NŠC.

Dubovcová s Nestarcovou v Hamburgu v hlavnej súťaži prehrali i druhý zápas

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová postúpili na turnaji Svetovej série FIVB Majors v nemeckom Hamburgu do hlavnej súťaže. V nej obidva dnešné zápasy prehrali.

Maťo Homola tretí na Salzburgringu

Slovenský pretekár a športovec v projektovej podpore NŠC, Maťo Homola, nadviazal na pódiové umiestnenie z Imoly fantastickým tretím miestom aj na Salzburgringu. Maťo sa aktuálne nachádza v celkovom hodnotení na 6. mieste, so stratou len 18 bodov na prvé miesto.

NŠC podporilo medicínsky hokejový kongres

Kongresová sála hotela DoubleTree by Hilton v Bratislave pulzovala atmosférou športového lekárstva. Hlavné meto Slovenska bolo už po druhý krát hostiteľom odborníkov v rámci II. Európskeho kongresu hokejovej medicíny (II. ECHM). Tohtoročné podujatie podporilo aj Národné športové centrum. Bohatý rámcový program odborných prednášok bol spojený s workshopmi prvej pomoci priamo na ľadovej ploche ako aj hokejový zápas účastníkov podujatia. V programe vystúpil aj kolega Mgr. Peter Lopata, PhD. s informáciami o dianostike hokejistov s konkrétnymi analýzami výsledkov testovania.

Míting P - T - S z pohľadu zúčastnených športovcov

Po sobotnom 51. ročníku medzinárodného atletického mítingu Pravda - Televízia - Slovnaft v x-bionic® sphere v Šamoríne sa k podujatiu i k vlastnej forme vyjadrili mnohí športovci. Medzi nimi nechýbali zástupcovia NŠC Jozef, Repčík, Lucia Hrivnák Klocová (na snímke s trénerom Sloukom) i Alexandra Bezeková.

Vodný slalom: SP v Ivrei, Taliansko

Po rozpačitom piatkovom vystúpení slovenských vodných slalomárov, kedy najlepšie umiestnenie dosiahla Jana Dukátová, ambasádorka NŠC, sa v sobotu 1. kola Svetového pohára ICF v talianskej Ivrei podarilo získať tri finálové účasti slovenských reprezentantov v kanoistike na divokej vode. Sedemnásťročná Žilinčanka Simona Glejketková, ktorá je v podpore NŠC, si vypádlovala 9. miesto. V nedeľu získali Slováci dve finále, z nich Jana Dukátová skončila nakoniec na ôsmej priečke.

Plážové volejbalistky sa na ME do štvrťfinále neprebojovali

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová prehrali boj o štvrťfinále s Holanďankami. Obsadili na majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Biel/Bienne konečné 9. miesto.

Dukátová na úvodnom Svetovom pohári v talianskej Ivrei

Päťdielny Svetový pohár vo vodnom slalome štartuje úvodným podujatím už v piatok v talianskej Ivrei. Slováci vstupujú do sezónnych bojov o medaily so 14 loďami, v nominácii figuruje jediná olympionička pre Rio de Janeiro - kajakárka a ambasádorka NŠC Jana Dukátová.

Stránka: << 1 ... 9101112131415 ... 27 >>