Exekutíva Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na svojom zasadnutí v Lausanne podporila návrh zaradenia piatich nových športov do programu OH 2020. Ak propozíciu schváli aj kongres MOV, ktorý sa bude konať pri príležitosti OH 2016 v Riu de Janeiro, diváci v Tokiu uvidia aj skateboarding, surfing, športové lezenie, karate a bejzbal. Novými športami chce olympijské hnutie prilákať k záujmu o pohyb najmä mladú generáciu.

Nagy športovcom mesiaca máj 2016

Richard Nagy, najúspešnejší slovenský plavec a športovec v podpore NŠC sa stal športovcom mesiaca máj v ankete TIPOS športovec mesiaca tesným náskokom pred Dominikou Cibulkovou.

Míting Pravda - Televízia - Slovnaft so 170 atlétmi a podporou NŠC

Na sobotňajšom 51. ročníku obnoveného mítingu Pravda - Televízia - Slovnaft (P - T - S), ktorý v Šamoríne-Čilistove organizuje Slovenský atletický zväz (SAZ) aj s podporou NŠC, sa zúčastní 170 pretekárov zo štyroch kontinentov a 34 krajín. Z nich sú dve desiatky medailistov z významných podujatí a traja lídri tohtoročných svetových tabuliek.

Longová historicky prvá Slovenka v lukostreľbe na olympiáde

Alexandra Longová, členka NŠC, sa stala prvou lukostrelkyňou v histórii samostatného Slovenska, ktorá sa predstaví na olympijských hrách. Účasť v 64-člennom štartovom poli žien si vybojovala na dodatočnom kvalifikačnom turnaji počas majstrovstiev Európy v terčovej lukostreľbe v Nottinghame, z ktorého postúpili tri najlepšie. Longová skončila na tomto turnaji vo finále a získala miestenku do Ria de Janeiro.

Richard Nagy bol hosťom denníka Nový Čas

Čitatelia ho nešetrili, ale on to zobral s takým nadhľadom, ako keď sa ide rozplávať. Vicemajster Európy v plávaní a športovec NŠC Richard Nagy (23) bol prvou osobnosťou, ktorá sa po online rozhovore s čitateľmi Nového Času a cas.sk podpísala na firemné logo.

Atletika: Volko zabehol v Leirii nový rekord SR na 200 m

Talentovaný Ján Volko (na snímke) pokračuje v rekordnej sérii. Atlét AC Stavbár Nitra, ktorý je v podpore NŠC, vyhral oba šprinty v B-kategórii Európskeho pohára klubov v portugalskej Leirii, pričom v behu na 200 m v protivetre 1,8 m/s dosiahol 20,69 sekundy a o stotinku zlepšil vlastný slovenský rekord z 20. mája zo Zlatej tretry v Ostrave. Pre zverenca trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko to bol už štvrtý slovenský rekord v aktuálnej letnej sezóne. Národné športové centrum reprezentoval na podujatí aj Matúš Talán, ktorý skončil štvrtý v behu na 800 m a ôsmy na 1500 m.

51. ročník medzinárodného atletického mítingu Pravda Televízia – Slovnaft s Hrivnák Klocovou i Putalovou

51. ročník medzinárodného atletického mítingu Pravda Televízia – Slovnaft sa uskutoční v sobotu 4. júna v Šamoríne, v novom ultramodernom športovom komplexe x-bionic sphere. V hlavnom programe P – T – S je predbežne 16 disciplín, samozrejme so zastúpením NŠC - Luciou Hrivnák Klocovou a Ivetou Putalovou. Diváci sa môžu tešiť na výbornú mužskú šprintérsku stovku. Naše talenty, ktoré sú v podpore NŠC Ján Volko a Jakub Matúš budú mať kvalitných súperov napr. v Juhoafričanovi Henrichovi Bruintjiesovi a Američanovi Charlesovi Silmonovi. Trojhodinový program sa začne o 16.00 h, vstup na míting je zdarma.

Dubovcová s Nestarcovou neprešli v Moskve cez kvalifikáciu

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale v podpore NŠC Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nepostúpili do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Svetovej série FIVB v Moskve. V prvom kole kvalifikácie zdolali Švédky Ninu Grawenderovú a Jessicu Karlssonovú hladko 2:0 (8, 6), ale v druhom a poslednom kole nestačili na nemecké reprezentantky Victoriu Bieneckovú a Juliu Grossnerovú, ktorým podľahli v dvoch setoch (-20, -17).

Tlačová beseda: Nagy s medailou na Slovensku

Pred strieborným medailistom z plaveckých majstrovstiev Európy v Londýne Richardom Nagyom stojí ďalší veľký cieľ – olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro. Slovenský reprezentant a ambasádor NŠC získal cenný kov v polohových pretekoch na 400 metrov zásluhou času 4:14,6 minúty, ktorým pokoril vlastný národný rekord, ale na finálovú účasť pod piatimi kruhmi potrebuje ďalšie zlepšenie.

Homola druhý v Imole v rámci seriálu TCR

Slovenský automobilový jazdec Matej Homola sa dočkal premiérového pódiového umiestnenia v medzinárodnom seriáli TCR.

Stránka: << 1 ... 10111213141516 ... 27 >>