Archív správ 2016

Halové MS Portland aj s Putalovou

Halové MS Portland aj s Putalovou

Tohtoročná halová atletická sezóna vyvrcholí od štvrtka do nedele XVI. svetovým šampionátom v americkom Portlande. Medzi vyše 540 prihlásenými atlétmi zo 148 krajín má zastúpenie aj Slovensko. V behu na 400 m žien štartuje športovkyňa NŠC Iveta Putalová (BK HNTN Bratislava) a na 60 m šprintér Ján Volko (AC Stavbár Nitra). "Chceme postúpiť z rozbehov a atakovať slovenský rekord 52,84, prinajhoršom bežať pod 53 sekúnd,“ načrtol Putalovej portlandský cieľ jej kouč Marcel Lopuchovský (NŠC).

 
Nestarcová s Dubovcovou podľahli Taliankám

Nestarcová s Dubovcovou podľahli Taliankám

Slovenské beachvolejbalové reprezentantky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (na snímke SITA) v stredu na turnaji FIVB Svetovej série kategórie Open v brazílskej Vitorii raz vyhrali a raz prehrali. Vo štvrtok sa Slovenky bojujúce o účasť na olympiáde v Rio de Janeiro stretnú ešte s čínskym párom Čchen Süe a Sin-i Sia.

 
Dubovcová s Nestarcovou do hlavnej súťaže v brazílskej Vitórii

Dubovcová s Nestarcovou do hlavnej súťaže v brazílskej Vitórii

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová (na snímke SITA) postúpili do hlavnej súťaže na turnaji kategórie Open v rámci Svetovej série 2015/2016 v brazílskej Vitórii (15. - 20. marca). Vo Vitórii bojujú aj o body do rebríčka pre účasť na OH 2016 v Riu de Janeiro.

 
Homola má v seriáli TCR za sebou prvé testy

Homola má v seriáli TCR za sebou prvé testy

Slovenský pretekár Matej Homola, ktorý je v projekte NŠC, absolvoval pred sezónou v medzinárodnom seriáli TCR testovanie nového súťažného automobilu SEAT León Cup Racer na okruhu Circuito Ricardo Torno v španielskej Valencii. Dvadsaťjedenročný Bratislavčan bude v tomto roku jazdiť vo farbách maďarského B3 Racing. Úvodné preteky v seriáli TCR si Matej Homola odkrúti v bahrajnskom Sachíre na začiatku apríla, následne sa účastníci šampionátu presunú do Európy a v druhej časti kalendára sa opäť vrátia na ázijský svetadiel. Sezónu zakončia piloti 20. novembra na mestskom okruhu v čínskom Macau.

 
Banská Bystrica Cup 2016: Nagy s dvoma prvenstvami

Banská Bystrica Cup 2016: Nagy s dvoma prvenstvami

Na medzinárodných pretekoch Banská Bystrica Cup 2016 dosiahol dve prvenstvá úradujúci najlepší slovenský plavec a športovec NŠC Richard Nagy - na 200 m motýlik a 400 m polohové preteky (v rekorde mítingu).

 
Plážový volejbal: Slovenky nestačili na grécke súperky

Plážový volejbal: Slovenky nestačili na grécke súperky

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou (na snímke SITA) ukončili svoje pôsobenie na grandslamovom turnaji Svetovej série v Rio de Janeiro v 1. kole play-off. Vo vyraďovacej časti však v piatok nestačili na grécku dvojicu Vasiliki Arvanitiová, Panagiota Karagkouniová a prehrali 1:2. Slovenky dosiahli na pláži Copacabana spolu s výsledkami z kvalifikácie bilanciu štyri víťazstvá a dve prehry.

 
Mesto Košice: kandidát na letný EYOF 2021

Mesto Košice: kandidát na letný EYOF 2021

Mesto Košice sa uchádza o usporiadanie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021. V prípade úspechu budú Košice prvým mestom na Slovensku, ktoré bude hostiť letnú verziu takéhoto podujatia. Mesto oznámilo oficiálny záujem o usporiadanie letného EYOF po piatkovom stretnutí s predstaviteľmi národných športových zväzov, Slovenského olympijského výboru (SOV), zástupcov EYOF a Európskeho olympijského výboru (EOV). Stretnutie bolo spojené s podpisom Memoranda o podpore podujatia EYOF Košice 2021, ako i so zápisom do kroniky mesta.

 
NŠC usporiadalo konferenciu Športový tréning mládeže dnes

NŠC usporiadalo konferenciu Športový tréning mládeže dnes

dňa 10. 3. 2016 sa v priestoroch Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave konala konferencia s názvom Športový tréning mládeže dnes, ktorá ako druhá časť voľne nadväzovala na konferenciu s rovnomenným názvom, uskutočnenú v októbri minulého roka. Podujatie zorganizovalo Národné športové centrum v spolupráci s hostiteľskou organizáciou FTVŠ UK. Početné publikum zložené z trénerov detí, mládeže i dospelých, pôsobiacich v širokom spektre športových odvetví a disciplín, ale aj pedagógov, manažérov a študentov konferencia nepochybne zaujala. Potvrdila to nielen „nabitá“ aula, ale aj početné reakcie, otázky a postrehy z radov účastníkov.

 
ME v zápasení: Jaloviar deviaty

ME v zápasení: Jaloviar deviaty

Slovenský voľnoštýliar a ambasádor NŠC Jozef Jaloviar neuspel na majstrovstvách Európy v zápasení v lotyšskej Rige vo svojej hmotnostnej kategórii do 97 kg. V kvalifikácii síce zdolal Edona Šalu z Kosova, ale v osemfinále nestačil na Gruzínca Elizbara Odikadzeho a po technickej prevahe súpera prehral 0:11. V kategórii do 97 kg tak obsadil konečné deviate miesto.

 
Zuzana Stromková a Klaudia Medlová na Nine Queens

Zuzana Stromková a Klaudia Medlová na Nine Queens

Dvojica slovenských reprezentantiek Klaudia Medlová (na snímke) a Zuzana Stromková, obe v podpore NŠC, sa počas nasledujúceho týždňa predstavia na prestížnom podujatí Nine Queens v rakúskych Alpách v stredisku Serfaus-Fiss-Ladis. Pre snoubordistku Medlovú aj akrobatickú lyžiarku Stromkovú to nebude premiéra na tomto podujatí, zúčastnili sa na ňom aj v minulosti.

 
Stránka: << 1 ... 17181920212223 ... 27 >>
Počet na stránku: