Archív správ 2016

Putalová sa na HMS v USA bude chystať pri San Diegu

Putalová sa na HMS v USA bude chystať pri San Diegu

Už v stredu 2. marca odchádza najlepšia slovenská atlétka za rok 2015 Iveta Putalová spolu s trénerom Marcelom Lopuchovským, obaja sú zamestnancami NŠC, na ďalšiu etapu jej zimnej prípravy pred tohoročnými halovými majstrovstvami sveta v americkom Portlande (17. - 20. marca). Atletický objav roka 2015 bude totiž svoju športovú formu tesne pred prestížnym vrcholom halovej sezóny zveľaďovať v špičkovom tréningovom centre amerických olympionikov v Chula Vista pri San Diegu neďaleko mexických hraníc. Rodáčka z Bratislavy je momentálne jediným slovenským atlétom, ktorý splnil limit pre účasť na tohoročnom svetovom šampionáte pod portlandskou strechou.

 
Halové majstrovstvá Slovenska v atletike v Bratislave - nedeľné výsledky

Halové majstrovstvá Slovenska v atletike v Bratislave - nedeľné výsledky

Počas víkendu sa v atletickej hale Elán v Bratislave konali HM-SR mužov a žien. Slovenský halový šampionát v atletike v bratislavskom Eláne vyvrcholil v nedeľu druhým súťažným dňom. Súboje nepriniesli nijaký limit na halové MS v Portlande (17. - 20. 3) a nepribudol žiadny zápis do slovenských rekordných tabuliek. Zrodili sa tri slovenské výkony roka. Do výsledkovej listiny sa zapísali aj športovci NŠC: Iveta Putalová, Ján Volko, talentovaný Matúš Talán a v štafete sa predstavila Michaela Pešková.

 
Stromková v Seiser Alme skončila v sobotu prvá, v nedeľu štvrtá

Stromková v Seiser Alme skončila v sobotu prvá, v nedeľu štvrtá

Slovenská akrobatická lyžiarka a športovkyňa NŠC Zuzana Stromková obsadila v nedeľňajších pretekoch Európskeho pohára FIS v disciplíne slopestyle štvrté miesto. Účastníčka ZOH 2014 v Soči predviedla v talianskom stredisku Sieser Alm výkon 53,50 bodu. V sobotu Stromková svoju disciplínu vyhrala.

 
Putalová s istotou štartu na halových MS v americkom Portlande

Putalová s istotou štartu na halových MS v americkom Portlande

Vrcholom tohtoročnej halovej atletickej sezóny budú halové MS v americkom Portlande (17. - 20. marca), na ktorých má zo Slovenska istotu štartu iba štvorstovkárka Iveta Putalová, športovkyňa NŠC. „Ivetu čaká zaujímavý program. Už vo štvrtok 25. februára bude členkou slovenskej štafety na 4x400 m na medzinárodných halových pretekoch v Istanbule, následne bude štartovať cez víkend na domácich majstrovstvách Slovenska v Bratislave (27. - 28. 2.), tentoraz v behu na 60 a 200 m,“ informoval na tlačovej konferencii v sídle Slovenského atletického zväzu (SAZ) tréner Putalovej Marcel Lopuchovský, zamestnanec NŠC.

 
Historicky prvé preteky Svetového pohára na Slovensku

Historicky prvé preteky Svetového pohára na Slovensku

Jasná 23. 2. 2016 (SITA) - "Historicky prvé preteky Svetového pohára na Slovensku po vyše 30 rokoch, prvý festival FUN rádio Dohoda na snehu vôbec a tiež prvýkrát sa JOJ-ka v meste presunie do Jasnej. V stredisku sa budú konať vlastne tri ´eventy´ naraz, navyše za plnej prevádzky a ešte pri zvýšenom nápore v čase jarných prázdnin. Tomu sa hovorí výzva. Zabojovali sme s ňou a verím, že všetko sme pripravili tak, aby si všetci tento víkend naozaj užili,“ vysvetlil Peter Cibulka, člen organizačného výboru zodpovedný za infraštruktúru. Podujatie Ski World Cup Jasná 2016 sa uskutoční v dátumoch 5. - 6. marca 2016 aj s podporou Národného športového centra.

 
Slovenskí atléti vybojovali dve prvenstvá

Slovenskí atléti vybojovali dve prvenstvá

Na 18. ročníku halového atletického mítingu Erdgas v nemeckom Chemnitzi si slovenskí atléti vybojovali dve prvenstvá. Matúš Bubeník, ktorý ešte v minulom roku bol v podpore NŠC, vyhral po úspešných stredajších štátniciach na Masarykovej univerzite v Brne súťaž výškarov výkonom 221 cm, ktoré prekonal na prvý pokus. Na 400 m žien triumfovala športovkyňa NŠC Iveta Putalová časom 53,68 sekundy o 5 stotín pred Poľkou Ptakovou. Pre zverenku trénera NŠC Marcela Lopuchovského to bol prvý triumf na štvorstovke v halovej sezóne 2016.

 
Dukátová majsterkou Oceánie

Dukátová majsterkou Oceánie

Austrálska jarná príprava slovenských kanoistov na divokej vode prináša ovocie. Na druhých testovacích pretekoch sezóny na olympijskej trati v Penrithe triumfovali kanoista Matej Beňuš a kajakárka Jana Dukátová, ambasádorka NŠC. Pre Janu Dukátovú (na snímke) boli majstrovstvá Oceánie prvá súťažná previerka sezóny.

 
Stromková 13. na pretekoch SP v slopestyle v juhokórejskom Bokwangu

Stromková 13. na pretekoch SP v slopestyle v juhokórejskom Bokwangu

Slovenskej reprezentantke a športovkyni NŠC Zuzane Stromkovej (na snímke SITA) sa nepodarilo postúpiť do sobotňajšieho šesťčlenného finále v disciplíne slopestyle na pretekoch Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní v juhokórejskom stredisku Bokwang. Dvadsaťpäťročná Liptáčka na svahu pre zimné olympijské hry 2018 obsadila v kvalifikácii až trináste miesto.

 
Lyžiarska sezóna vrcholí aj pre Procházkovú a Stromkovú

Lyžiarska sezóna vrcholí aj pre Procházkovú a Stromkovú

Lyžiarska sezóna vrcholí, blíži sa koniec zimy a v súťažiach sa bude v najbližších dňoch lámať chlieb. Preteky Svetového pohára čakajú na Zuzulovú, Vlhovú, bratov Žampovcov, Procházkovú - NŠC, Stromkovú - na snímke NŠC aj Šlepeckú. Na najbližšom podujatí Svetového pohára v Lahti bude Slovensko zastupovať iba Alena Procházková, ktorá bojuje o zotrvanie v elitnej Červenej skupine 30 najlepších šprintérok Svetového pohára. Zuzana Stromková a Natália Šlepecká sa zúčastnia pretekov Svetového pohára v Južnej Kórei, ktoré sú testovacími pretekmi na olympijské hry 2018.

 
Putalová na mítingu v Štokholme štvrtá

Putalová na mítingu v Štokholme štvrtá

Tretí míting halového atletického seriálu IAAF World Indoor Tour (WIT) v Štokholme priniesol slovenskej reprezentantke a športovkyni NŠC Ivete Putalovej (BK HNTN Bratislava) v behu na 400 m znova 4. miesto. Zverenka Marcela Lopuchovského, trénera NŠC, finišovala v I. behu druhá za 53,58 sekundy za Španielkou Lorenou Bokesovou (53,23), avšak v druhom behu boli rýchlejšie Holanďanka Lisanne de Wittová (53,21) a dvojnásobná majsterka sveta na 400 m prekážok Zuzana Hejnová (53,51).

 
Stránka: << 1 ... 19202122232425 ... 27 >>
Počet na stránku: