Archív správ 2016

Dukátová a Matulániová sa zúčastnia majstrovstiev Oceánie

Slovenskí vodní slalomári dostanú príležitosť nadviazať na vydarený štart do sezóny. Na olympijskej trati v austrálskom Penrithe sa početná výprava pripravuje na víkendové majstrovstvá Oceánie. Najpočetnejšie zastúpenie budú mať kajakárky, v hre ich bude hneď šesť. K dvojnásobnej olympijskej víťazke Elene Kaliskej sa pridá majsterka sveta a ambasádorka NŠCv tejto disciplíne Jana Dukátová, ďalej Paulína Matulániová, taktiež v podpore NŠC, Michaela Haššová a Katarína Macová.

Bezeková si na 200 m v Ostrave zlepšila osobný rekord na 23,64

Na otváracom mítingu v novej ostravskej hale štartovali aj viacerí slovenskí atléti. Výborne si počínala najmä Alexandra Bezeková (NŠC a Akademik TU Košice), ktorá vyhrala šprinty na 60 m za 7,48 a 200 m za 23,64 sekundy.

5. súťažný deň na II. ZOHM štafeta sánkarov ôsma

Poslednú súťaž v utorok absolvovali sánkari. Na programe mali štafetu družstiev. Úvodnú jazdu absolvovala Katarína Šimoňáková, po nej išiel Richard Gavlas a posledným článkom štafety boli dvojsedadlové sane v zložení Tomáš Vaverčák a Matej Zmij. Všetci sú v podpore NŠC. Po úvodnej jazde Kataríny Šimoňákovej figurovalo naše družstvo na 10. mieste, neskôr sa po jazdách Richarda Gavlasa a dvojice Vaverčák – Zmij posunulo na konečnú 8. priečku.

Dvojsane na ZOHM šieste

V Lillehammer Olympic Sliding Centre prebiehajú súťaže v sánkovaní, skeletone a boboch. Na štart sa včera popoludní postavili Slováci v dvojsedadlových saniach. Matej Zmij s Tomášom Vaverčákom (obaja v podpore NŠC). Chlapcom žiaľ jazdy nevyšli úplne podľa predstáv. V prvej i druhej jazde sa im ušla 6. priečka s celkovým odstupom 2,808 sekundy za víťaznými Talianmi Schwarzom a Guflerom.

Nagy zabojuje o OH v oceáne v Mourinhovom rodisku

Úradujúci najlepší slovenský plavec Richard Nagy, športovec NŠC, už dávno má splnený A-limit na augustové olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro, ale predsa naňho čaká ešte jedna kvalifikácia: na otvorenej vode. Dvadsaťdvaročný vytrvalec sa 11. - 12. júna v portugalskom Setúbale, rodisku svetoznámeho futbalového trénera Josého Mourinha, pokúsi prebojovať pod päť kruhov nielen ako bazénový, ale aj diaľkový plavec. Na desaťkilometrovej trati.

Sánkarka Šimoňáková na ZOHM štrnásta

Slovenská sánkarka Katarína Šimoňáková, športovkyňa NŠC, obsadila v dnešnej súťaži jednotlivcov na II. ZOH mládeže v nórskom Lillehammeri v konkurencii 22 pretekárok 14. miesto, rovnako ako Richard Gavlas vo včerajších pretekoch. Šimoňáková stratila na víťazku Brooke Apshkrum z Kanady v súčte obidvoch kôl 2,173 sekundy. Druhé miesto obsadila Jessica Tiebel z Nemecka, ktorá bola po prvom kole na prvej pozícii. Tretia priečka patrí Madeleine Egle z Rakúska.

V sánkarskych štafetách Slováci 11.

Nemci triumfovali v súťaži štafiet na predposlednom podujatí Svetového pohára sánkarov na domácej dráhe v Altenbergu. Slovenské družstvo v zložení Viera Gbúrová, Jozef Ninis a Jakub Šimoňák - Marek Solčanský (dvojsane sú v podpore NŠC) obsadilo konečnú 11. priečku so stratou 6,395 sekundy na Nemcov.

Gavlas obsadil v súťaži sánkarov na ZOHM 14. miesto

Slovenský sánkar Richard Gavlas, športovec NŠC, obsadil v nedeľňajšej súťaži jednotlivcov na II. ZOH mládeže v nórskom Lillehammeri v konkurencii 22 pretekárov 14. miesto. Osemnásťročný člen klubu TJ Lokomotíva Čadca stratil na víťazného Lotyša Kristersa Aparjodsa v súčte oboch jázd 2,535 sekundy. V prvom kole dosiahol dvanásty najlepší čas, v druhom štrnásty.

Nagy sa stal  najlepším slovenským plavcom

Nagy sa stal najlepším slovenským plavcom

Katarína Listopadová z Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a Richard Nagy z Národného športového centra (na snímke) sa stali podľa očakávania najlepšími slovenskými bazénovými plavcami za rok 2015. Obaja reprezentanti v tradičnej ankete Slovenskej plaveckej federácie (SPF) obhájili vlaňajšie triumfy.

Snoubordistka Medlová triumfovala vo finále Big Air v Göteborgu

Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová, športovkyňa NŠC, triumfovala na sobotňajšom podujatí Ale Invite v Göteborgu v rámci World Snowboard Tour. Vo finále Big Air žien dostala rovných 400,00 bodov, druhá Aimee Fullerová z Veľkej Británie ich nazbierala 311,92. Na treťom mieste skončila Maďarka Anna Gyarmatiová (228,52 b). V mužskej súťaži zvíťazil Švéd Niklas Mattsson pred krajanom Mansom Hedbergom a Gerardom Redmondom z USA.

Stránka: << 1 ... 20212223242526 ... 27 >>