Archív správ 2016

Bežecké lyžovanie: Procházková nepostúpila do štvrťfinále

Bežecké lyžovanie: Procházková nepostúpila do štvrťfinále

Slovenska Alena Procházková, ambasádorka NŠC, nepostúpila do štvrťfinále z kvalifikácie šprintu klasicky v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Drammene, keď v nej obsadila až 36. miesto s odstupom 12,63 s za víťaznou Nórkou Igvild Flugstad Ostbergovou. Za poslednou postupujúcou Ruskou Jelenou Sobolevovou z 30. priečky však zaostala iba o 65 stotín sekundy.

 
Rýchla Putalová chce opäť prekvapiť

Rýchla Putalová chce opäť prekvapiť

Minulý týždeň v utorok v juhoafrickom Potchefstroome popreháňala na dvojstovke dvojnásobnú majsterku sveta na 400 m prekážok Češku Zuzanu Hejnovú, v nedeľu si na bratislavskom mítingu Elán o dve stotinky zlepšila osobný rekord na 60 m na 7,67. Objav roka 2015 Iveta Putalová, športovkyňa NŠC,je pripravená zabojovať v halovej sezóne 2016 podobne ako v minuloročnej, keď šokovala štvrtou priečkou na ME v Prahe. Na snímke TASR: Iveta Putalová s trénerom Marcelom Lopuchovským.

 
22. ročník Banskobystrickej latky 2016 s podporou NŠC

22. ročník Banskobystrickej latky 2016 s podporou NŠC

Tento štvrtok sa v Banskej Bystrici koná 22. ročník Banskobystrickej latky (4. 2. od 16.30 h). Podujatie v posledných rokoch podporuje aj Národné športové centrum. V štartovej listine medzi mužmi je 14 mien a iba dvaja nemajú skočené 230 cm a viac. V ženskej časti okrem slovenského dua Katarína Kuštárová - Táňa Dunajská je ďalší najhorší osobný rekord 192 cm, čo tiež potvrdzuje výnimočnú kvalitu účasti.

 
Tereza Medveďová (NŠC), najlepšia slovenská cyklistka - rozhovor

Tereza Medveďová (NŠC), najlepšia slovenská cyklistka - rozhovor

Najlepšia slovenská cyklistka Tereza Medveďová, športovkyňa NŠC, má za sebou prvé tohtoročné sústredenie, ktoré absolvovala v Taliansku. Na oddych však ani náhodou nemyslí, sezóna sa ešte len začína a ona má v nej opäť len tie najvyššie ciele. O aké ide, ktorých svetových športovcov najviac obdivuje, ako prežívala septembrový triumf krajana Petra Sagana na majstrovstvách sveta v americkom Richmonde, ale i to, v akom inom športe sa vidí, si môžete prečítať v rozhovore, ktorý sympatická 19-ročná cyklistka poskytla pre ŠPORT.SK.

 
ME v krasokorčuľovaní v Bratislave - výsledky

ME v krasokorčuľovaní v Bratislave - výsledky

Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní zviditeľnili Slovensko a presvedčili svet o tom, že voľba dejiska bola správna a organizátori obstáli na jednotku. Pomyselnú hviezdičku k známke pridalo publikum, ktoré vytvorilo nielen pre slovenských reprezentantov nezabudnuteľnú atmosféru. Pozitívne ohlasy povzbudili organizátorov k tomu, aby sa uchádzali aj o svetový šampionát. Šampionát podporilo aj Národné športové centrum.

 
FED CUP Slovensko – Austrália, lákavý súboj hviezd!

FED CUP Slovensko – Austrália, lákavý súboj hviezd!

V Bratislave v AEGON aréne sa 6. - 7. februára 2016 uskutoční 1. kolo II. svetovej skupiny Fed Cupu 2016, v ktorom sa slovenské tenistky stretnú s Austráliou. Slovenskí tenisoví fanúšikovia uvidia našu líderku Dominiku Cibulkovú, Karolínu Schmiedlovú, ktorá sa už stala slovenskou oporou fedcupového družstva. Kapitán Matej Lipták bude rátať s Magdalénou Rybárikovou, fedcupovou legendou Danielou Hantuchovou, prípadne s Janou Čepelovou.

 
Jana Dukátová (NŠC) do Austrálie s prerezaným kajakom

Jana Dukátová (NŠC) do Austrálie s prerezaným kajakom

Sedem týždňov po vystúpení z kajaka na predolympijskej próbe v brazílskom Riu de Janeiro Jana Dukátová, ambasádorka NŠC, opäť balí svoju športovú tašku. Zimnú prípravu na suchu a na chladnej domácej vode vymení najlepšia slovenská vodná slalomárka za divokú vodu a prostredie tepla v austrálskom Penrithe. Najväčšiu komplikáciu pred odletom jej spôsobila zmena pravidiel leteckej prepravy lodí do Austrálie. "Na poslednú chvíľu sme museli nechať rozrezať kajak na polovicu. U výrobcu vymysleli spôsob, ako bude kajak jednoducho rozoberateľný tak, aby som ho mohla v Austrálii zase spojiť. Nebol to príjemný pocit pozerať sa, ako mi pília kajak, ale snáď to bude fungovať. Samozrejme, už z toho bude iba tréningová loď.”

 
Kde hrajú bronzoví hokejoví reprezentanti z vlaňajších MS20?

Kde hrajú bronzoví hokejoví reprezentanti z vlaňajších MS20?

Z bronzového tímu z vlaňajšieho svetového šampionátu do 20 rokov, ktorý bol v podpore NŠC, sa presadila najmä pätica Martin Réway, Pavol Skalický, Peter Cehlárik, Christián Jaroš a Erik Černák. Desiatka bývalých zverencov Ernesta Bokroša (na snímke) pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži.

 
Začal sa predaj vstupeniek na olympijské a paralympijské hry v Brazílii

Začal sa predaj vstupeniek na olympijské a paralympijské hry v Brazílii

Organizátori tohtoročných olympijských a paralympijských hier v Riu de Janeiro priznali, že predaj vstupeniek zatiaľ zaostáva za ich očakávaniami. V Brazílii o lístky nie je príliš veľký záujem. Zatiaľ sa predala iba približne polovica zo 4,5 milióna vstupeniek na OH 2016, určených pre domáce publikum. Z troch miliónov pre paralympiádu našlo svojho majiteľa zatiaľ iba 300.000. Odborníci slabú predajnosť pripisujú hlbokej recesii brazílskej ekonomiky.

 
Nový športový projekt: V Banskej Bystrici bude liaheň talentov

Nový športový projekt: V Banskej Bystrici bude liaheň talentov

Na pôde Vojenského športového centra (VŠC) Dukly Banská Bystrica, partnera NŠC, predstavili v utorok projekt Dukla Future Team. Ide o druhý z troch najdôležitejších projektov súvisiacich so zmenou organizačnej štruktúry VŠC, ktorý sa realizoval v posledných štyroch mesiacoch. Základná filozofia projektu Dukla Future Team, ktorý významne podporuje ministerstvo obrany Slovenskej republiky, vychádza s úzkej spolupráce s Národným športovým centrom a športovými zväzmi pri identifikácii športových talentov vo veku 14 - 18 rokov, ktoré budú na základe športových výsledkov dosiahnutých počas dvoch rokov a testovaných parametrov výkonnostného potenciálu zoradení do rebríčka mládežníckych športovcov, z ktorého budú vo veku 18 - 23 rokov, zaraďovaní do starostlivosti VŠC Dukla Banská Bystrica. Nová koncepcia mládežníckeho športu má prispieť k vybudovaniu nových, úspešných reprezentačných tímov pre olympijský cyklus Tokio 2020 a Peking 2022.

 
Stránka: << 1 ... 222324252627 >>
Počet na stránku: