Archív správ 2016

Historická chvíľa pre Slovensko, Veronika Velez-Zuzulová prvá, Vlhová tretia

Ak teda historický slalom, tak poriadny. Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová vyhrala v prebiehajúcej sezóne druhý nočný slalom Svetového pohára. Petra Vlhová obsadila tretiu priečku a prvýkrát v histórii sa tak ocitli na pódiu dve slovenské reprezentantky. Petra Vlhová prvýkrát bodovala aj v obrovskom slalome Svetového pohára. V rakúskom Flachau obsadila v nedeľu 14. miesto. Obe zjazdárky boli v minulosti športovkyne Národného športového centra.

Legenda bazénov Martina Moravcová oslavuje 40. narodeniny

Legendárna slovenská plavkyňa Martina Moravcová a bývalá športovkyňa NŠC oslávila v sobotu 40. narodeniny. Vo svojej zbierke má 67 medailí z vrcholných podujatí vrátane dvoch strieborných z OH 2000 v Sydney, šesťkrát sa stala najúspešnejšou športovkyňou Slovenska. Aktívnu kariéru oficiálne ukončila v decembri 2012, na plávanie však nezanevrela. Každé leto sa vracia z Dallasu do Piešťan, kde organizuje letné kempy pre talentované deti. Národné športové centrum srdečne blahoželá!

Beh na lyžiach-SP: Procházková nepostúpila do semifinále šprintu

Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková, ambasádorka NŠC obsadila v šprinte voľnou technikou v rámci Svetového pohára v slovinskej Planici vo svojom štvrťfinálovom behu tretie miesto a nepostúpila do dvanásťčlenného semifinále.

Klaudia Medlová sa postarala o prvú pozvánku v histórii pre Slovensko na zimné X-GAMES v ASPENE

O historicky prvú pozvánku v histórii pre Slovensko na najprestížnejšie podujatie na svete pre zimné extrémne športy -zimné X-GAMES v ASPENE sa postarala naša najúspešnejšia snowboardistka Klaudia Medlová, športovkyňa NŠC. Tento rok sa na X-GAMES v Aspene predstaví IBA 6 najlepších snowboardistiek sveta, ktoré budú bojovať o medaily v disciplíne slopestyle . Klaudia je zatiaľ nasadená ako prvá náhradníčka zo štyroch, čo znamená, že bude môcť jazdiť s najlepšími riderkami na top slopestyle trati a v prípade, že nejaká pretekárka z top 6 nebude schopná z akéhokoľvek dôvodu nastúpiť do preteku, Medlová sa posunie medzi šestku dievčat, ktoré sa pobijú o X-Games trofeje.

Velez-Zuzulová vyhrala nočný slalom, Vlhová šiesta

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová vyhrala utorňajší nočný slalom Svetového pohára v rakúskom Flachau. Slávila tak svoje tretie víťazstvo v SP a druhé v klasických hustých bránkach. Petra Vlhová vďaka najlepšej jazde v 2. kole obsadila šieste miesto, keď na krajanku stratila v súčte 1,42 sekundy. Obe lyžiarky boli v minulosti zaradené do podpory NŠC.

ME v krasokorčuľovaní budú mať špeciálnu známku

Bratislava sa stane centrom európskeho krasokorčuľovania. Zimný štadión Ondreja Nepelu bude od 27. do 31. januára dejiskom ISU majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. Organizačný výbor a zástupcovia Slovenskej pošty včera predstavili oficiálnu známku šampionátu. Zo špeciálnej edície pôjde do predaja 200 tisíc kusov.

Olympijský oheň pre II. zimné olympijské hry mládeže (ZOHM)

II. zimné olympijské hry mládeže sa oficiálne začínajú 12. februára 2016 a potrvajú do 21. februára. Olympijský oheň pre II. zimné olympijské hry mládeže (ZOHM) sa v pondelok 11. januára dostal na územie mesta Alta na severe Nórska. Odtiaľ začne mesačnú púť po krajine, ktorá skončí 12. februára slávnostným otvorením mládežníckych hier.

Lukostreľba: Pavlík a Longová (NŠC) najlepšími v roku 2015

Vo Veľkom Záluží oceňoval Slovenský lukostrelecký zväz úspechy za rok 2015. Najlepšími športovcami SLZ sa stali Marcel Pavlík (MŠK Kežmarok) a Alexandra Longová (Blue Arrows Viničné a športovkyňa v podpore NŠC). Za talent roka vyhlásili na slávnostnom večeri vo Veľkom Záluží pri Nitre Elenu Bendíkovú (Liptovský školský lukostrelecký klub). Pavlík a Longová obhájili svoje minuloročné prvenstvá, Longová (na snímke) získala toto ocenenie už tretí raz po sebe.

ME v krasokorčuľovaní v Bratislave

Bratislava sa stane dejiskom majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní, ďalšieho významného športového podujatia. Kontinentálny šampionát sa na Slovensku uskutoční od 27. do 31. januára. Necelé tri týždne pred ich začiatkom je už známy kompletný zoznam účastníkov. V závere januára do Bratislavy pricestuje a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa predstaví 162 krasokorčuliarov z 33 krajín. Slovensko bude mať na domácom šampionáte zástupcov v troch kategóriách. V tancoch sa predstavia Federica Testa s Lukášom Csölleyom, ktorí pred rokom na ME skončili na 8. mieste. Medzi ženami to bude pred rokom jedenásta Nicole Rajičová. V súťaži mužov sa predvedie Michael Neuman.

V Oberstdorfe sa bežkyni Alene Procházkovej darilo i nedarilo

V utorňajšej 4. etape Tour de Ski v šprinte klasickou technikou v Oberstdorfe vypadla Alena Procházková až v semifinále a celkovo obsadila 12. miesto. Vo svojej obľúbenej disciplíne získala ďalších 22 bodov do Svetového pohára. Na Troch kráľov sa uskutočnila 5. etapa Tour de Ski, ktorú bežkyne na lyžiach absolvovali v nemeckom Oberstdorfe na 10 km klasicky s hromadným štartom. Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila až na 32. mieste so stratou 2:46,3 minúty.

Stránka: << 1 ... 2324252627 >>