Archív správ 2016

MS v plávaní: Karolína Hájková v mix štafete

MS v plávaní: Karolína Hájková v mix štafete

Slovenská plavecká mix štafeta na 4x50 m polohové preteky obsadila vo štvrtkových rozplavbách na MS v krátkom bazéne v kanadskom Windsore 20. priečku. Kvarteto Karolína Hájková - členka NŠC (na snímke), Marek Botík, Barbora Mišendová a Vladimír Štefánik vytvorilo nové slovenské maximum.

 
Štafeta s Hájkovou a Podmaníkovou sedemnásta

Štafeta s Hájkovou a Podmaníkovou sedemnásta

Slovenská plavecká štafeta žien na 4x50 m polohové preteky obsadila v stredajších rozplavbách na MS v krátkom bazéne v kanadskom Windsore 17. priečku. V štafete sa predstavilo kvarteto Karolína Hájková, Andrea Podmaníková (obe v podpore NŠC), Barbora Mišendová a Karin Tomečková.

 
Anketa: 10 najlepších športovcov Slovenska 2016

Anketa: 10 najlepších športovcov Slovenska 2016

V najlepšej desiatke na ocenenie slovenský Športovec roka 2016 figurujú tri ženy a osem mužov: Matej Beňuš (vodný slalom), Dominika Cibulková (tenis), Marek Hamšík (futbal), Marián Hossa (ľadový hokej), Peter Sagan (cyklistika), Štefan Svitko (motorizmus), Ladislav Škantár, Peter Škantár (vodný slalom), Matej Tóth (atletika), Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie) a Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie). Najúspešnejším kolektívom SR za tento kalendárny rok bude jeden z trojice (tiež v abecednom poradí) - futbalisti Slovenska, futbalisti Slovenska do 21 rokov, štvorkajak rýchlostných kanoistov na 1000 metrov.

 
MS v plávaní: Úvod turnaja pre Slovákov bez finále

MS v plávaní: Úvod turnaja pre Slovákov bez finále

Slovenský plavec Richard Nagy, čerstvý odídenec z NŠC, neuspel v prvom dni Majstrovstiev sveta v plávaní v krátkom bazéne v rozplavbách na 400 m v.sp. v kanadskom Windsore. Andrea Podmaníková vytvorila pri debute na seniorskom svetovom šampionáte nový slovenský rekord na 50 m prsia. V silnej konkurencii stačil jej výkon na 20. miesto a od postupu do semifinále ju delilo 20 stotín. Karolína Hájková, členka NŠC, skončila 35.

 
Viliam Tankó majstrom Slovenska už po dvanástykrát

Viliam Tankó majstrom Slovenska už po dvanástykrát

V Nitre sa konal trojdňový boxerský sviatok Majstrovstvá Slovenska ELITE mužov a žien 2016. Filip Mészároš, člen NŠC získal tento rok už titul majstra Slovenska vo vekovej kategórii starších dorastencov. Úspešný reprezentant nezaváhal ani u mužov a stal sa majstrom Slovenska do 56 kg. Do 60 kg sa predviedol Viliam Tankó (na snímke), ktorý na konci turnaja oslávil svoj dvanásty titul! Titul vybojoval aj člen NŠC Andrej " Bandi" Csemez vo váhovej kategórii do 75 kg.

 
Kto získa prestížny titul Športovec roka 2016?

Kto získa prestížny titul Športovec roka 2016?

Slovensko má za sebou ďalší úspešný športový rok. V jeho závere prichádza čas vyhlásiť najlepšieho športovca. Konkurencia je mimoriadne vyrovnaná, no vyhrať môže iba jeden.

 
Dvadsiatka zaskočila Zvolenčanov

Dvadsiatka zaskočila Zvolenčanov

Hokejisti projektu SZĽH SR 20 dosiahli v Tipsport lige 2016/2017 svoje druhé víťazstvo celkovo z dvadsiatich pokusov. Na domácom ľade Piešťan zdolali HKM Zvolen 2:1. So slovenskými súťažami sa tím dvadsiatky rozlúči v nedeľu 4. decembra, keď nastúpi na posledný zápas BUDIŠ 1. hokejovej ligy v Trnave.

 
Zákon o športe: Novela, ktorá priniesla 70 bodov úpravy

Zákon o športe: Novela, ktorá priniesla 70 bodov úpravy

Zákon o športe potreboval zmeny, aby športovcom naozaj pomáhal a nie, naopak, priťažoval. Poslanec Národnej rady SR Dušan Tittel (SNS) to uviedol na dnešnom brífingu v Bratislave v súvislosti s legislatívnou iniciatívou a už schválenou novelou zákona o športe, ktorú parlamentní poslanci odsúhlasili v utorok 29. decembra. Novela, ktorá napokon priniesla 70 bodov úpravy zákona, bola preto podľa jeho slov motivovaná snahou znížiť administratívnu i finančnú záťaž pre zväzy a kluby, priniesť väčšiu adresnosť použitia prostriedkov i viac podporiť športujúcu mládež.

 
Procházková bodovala v šprinte

Procházková bodovala v šprinte

Slovenská reprezentantka a ambasádorka NŠC Alena Procházková bodovala aj v tretích pretekoch Svetového pohára v behu na lyžiach. V nórskom Lillehameri sa prebojovala z kvalifikácie šprintu klasickou technikou do vyraďovačky medzi elitnú tridsiatku, keď obsadila 16. miesto. Zverenka trénera NŠC Jána Valušku do priebežného hodnotenia prestížneho seriálu pridala ďalší bod.

 
V nominácii na MS v krátkom bazéne Podmaníková a Hájková

V nominácii na MS v krátkom bazéne Podmaníková a Hájková

Slovensko na blížiacich sa majstrovstvách sveta v krátkom bazéne v kanadskom Windsore (6. - 11. decembra) bude reprezentovať iba osem pretekárov - Richard Nagy, Andrea Podmaníková - členka NŠC, Marek Botík a Barbora Mišendová so splneným A-limitom, Karin Tomečková, Karolína Hájková - členka NŠC a Vladimír Štefánik s "béčkom" a Adam Halas s C-limitom. Hálková a Podmaníková sa okrem individuálnych pretekov predstavia i v štafete.

 
Stránka: << 12345 ... 27 >>
Počet na stránku: