Archív správ 2016

Repčík získal prvý kariérny titul v krose

Prvý krosový titul v kariére si na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu v súťaži míliarov na 4 km vybojoval Jozef Repčík, ambasádor NŠC. Podujatie sa konalo v modernom športovom komplexe x-bionic® equestor sphere v Šamoríne.

Vysoké ambície. Slováci chcú na MS juniorov v boxe uspieť

Slovenská boxerská federácia (SBF) vyslala na tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa od 17. do 26. novembra uskutočnia v ruskom Petrohrade, troch zástupcov. Filip Mészároš v hmotnostnej kategórii do 56 kilogramov, Andrej Csemez (na snímke) do 69 kg i Dávid Michálek do 91 kg môžu podľa prezidenta SBF Petra Bodokiho pomýšľať na medailu. Prví dvaja menovaní sú v podpore NŠC. Také tajné eso je Csemez, ktorý získal bronz na európskom šampionáte staršieho dorastu.

Peter Žilka v rozhovore pre TA3

Do štúdia TA3 prijal pozvanie reprezentant Peter Žilka, ktorý obsadil 5. miesto v hmotnostnej kategórii do 90 kg na majstrovstvách Európy džudistov do 23 rokov v izraelskom Tel Avive.

Džudo: Peter Žilka piaty na ME do 23 rokov

Slovenský reprezentant a športovec v podpore NŠC Peter Žilka obsadil 5. miesto v hmotnostnej kategórii do 90 kg na majstrovstvách Európy džudistov do 23 rokov v izraelskom Tel Avive.

Tipsportliga: Dvadsiatka prehrala pod Dubňom

Hokejisti Žiliny si v utorok pripísali už siedme víťazstvo z ostatných ôsmich duelov v Tipsport lige 2016/2017. Mužstvo spod Dubňa doma zdolalo 3:0 tím hokejovej dvadsiatky. Mladíci majú v Tipsportlige na svojom konte tri body za triumf 3:1 na ľade Liptákov. Tréner konštatuje, že chýbajú strelci.

Bokroš, tréner SR 20: Čaká nás naozaj tvrdá práca až do samotného šampionátu.

Ernest Bokroš po Turnaji 4 krajín v nórskom Lillehammeri s dvoma prehrami a jednou výhrou Slovákov zhodnotil: " Žiaľ, mali sme inú predstavu o výsledkoch, ale videli sme to, čo sme potrebovali vidieť. Chcem povedať, že máme mesiac na to, aby sme vybrali správne typy hráčov smerom k Majstrovstvám sveta, pretože tento rok nás čaká naozaj tvrdá práca, až do samotného šampionátu."

Tréner NŠC Tomi Kid Kovács už do ringu nevstúpi

Pred tromi týždňami poslal v Nitre k zemi hneď v úvodnom kole Gruzínca Berošviliho. Bol to zároveň jeho posledný úder v športovej kariére. Boxer Tomi „Kid“ Kovács už nevstúpi do ringu na žiadny súťažný zápas. Už bude stáť iba pri ňom a dávať pokyny svojim zverencom aj na pôde NŠC. Dialóg na víkend s Tomim Kid Kovácsom bol uverejnený v Denníku šport.

Tomanovej juniorský rekord 50 m znak v Trenčíne

Včera sa Barbora Tomanová, plavkyňa v podpore NŠC, zúčastnila pretekov o pohár mesta Trenčín. Zo šiestich štartov si vybojovala 4x zlato a jedno striebro v open kategórii. Zaplávala si tri osobné rekordy a aj ostatné výkony boli tesne za jej osobákmi. Pridala jeden juniorský rekord na 50m znak a bola vyhodnotená za najhodnotnejší výkon pretekov.

Slovenská dvadsiatka prehrala na ľade so Švajčiarskom 2:5

Slovenskí hokejisti do 20 rokov odštartovali svoje pôsobenie na Turnaji 4 krajín v nórskom Lillehammeri prehrou so Švajčiarskom 2:5. O výsledku rozhodla tretia tretina, v ktorej "helvéti" dokázali využiť ponúknuté prečíslenia na strelenie troch gólov. Zverenci Ernesta Bokroša nastúpia v piatok proti domácemu Nórsku, v sobotu si zmerajú sily s Nemeckom.

Medveďová na majstrovstvách v cyklokrose trinásta

Slovenská cyklokrosárka Tereza Medveďová, športovkyňa v podpore NŠC, skončila na majstrovstvách Európy vo francúzskom Pont-Chateau v kategórii do 23 rokov na 13. mieste.

Stránka: << 1234567 ... 27 >>