Archív správ 2016

Volkov najlepší výkon histórie na 150 m - 15,79

Volkov najlepší výkon histórie na 150 m - 15,79

Slovenský šprintér Ján Volko (športovec v podpore NŠC a člen AC Stavbár Nitra) utvoril ešte pred olympijskými hrami v Riu de Janeiro najlepší slovenský výkon histórie v behu na 150 m. Na Veľkej cene Chebu dosiahol 2. augusta v miernom protivetre 0,8 m/s čas 15,79 sekundy a ako prvý Slovák v histórii pokoril 16-sekundovú hranicu. Informuje o tom štvrtkové vydanie denníka Šport.

 
Tri prehry na úvod sezóny pre SR 20

Tri prehry na úvod sezóny pre SR 20

Hokejový tím SR 20 sa aj v novej sezóne pripravuje na vrchol sezóny v dvoch slovenských ligách. Odohráva zápasy v 1. Budiš lige a zároveň v Tipsport lige. Úvodné tri zápasy zaznamenali prehry a Košice nadelili mladíkom 6:0. Tréner Bokroš (na snímke) badá na chlapcoch veľkú snahu a chuť. Žiaľ, čo sa týka streleckej produktivity, sú málo produktívni. Zlyhávajú v koncovke, chlapci stále predvádzajú „juniorské zakončenie“, s ktorým si skúsenejší brankári dokážu bez problémov poradiť.

 
Maťov návrat do TOP 5 v seriáli TCR International Series

Maťov návrat do TOP 5 v seriáli TCR International Series

Maťo Homola, podporovaný NŠC, má za sebou úspešný víkend v Singapure, keď si na mestskom okruhu vyjazdil druhé miesto v kvalifikácií, v prvých pretekoch obsadil štvrté miesto a v druhých sa prepracoval z 9. miesta na štarte až na 5. miesto.

 
ETŠ: Dotkni sa hviezd pod taktovkou NŠC

ETŠ: Dotkni sa hviezd pod taktovkou NŠC

Vydarené predstavenie v rámci Európskeho týždňa športu na Slovensku s názvom Dotkni sa hviezd si v utorok 13. septembra mohli vychutnať deti v Košiciach. Národné športové centrum v spolupráci so Slovenským olympijským výborom a Magistrátom mesta Košice nadviazali na tradíciu z minulých rokov. Predstavenie trvalo 60 minút, bolo určené pre žiakov 3. – 5. ročníka základných škôl. Cieľom je predstaviť žiakom olympijské symboly a myšlienky, prezentovať im rôzne športy, umožniť im sprostredkovane zažiť skutočnú atmosféru olympijských hier, naučiť ich správaniu v duchu fair play, aj umožniť im stretnúť sa so športovými vzormi – olympionikmi a spoznať ich športovú cestu na vrcholné podujatia ME, MS a olympijské hry.

 
Dukátová tretia na pretekoch SP v Slovinsku

Dukátová tretia na pretekoch SP v Slovinsku

Ostatný víkend sa vodní slalomári zúčastnili pretekov finále Svetového pohára ICF v slovinskom Tacene (pri Ľubľani).Veľmi dobrý výkon predviedla v prvej kvalifikácii K1 Jana Dukátová. Štvrtá z olympijského Ria sa tentoraz dostala do prvej trojky, keď zajazdila bez trestných sekúnd a finišovala na treťom mieste.

 
Boxeri NŠC prevalcovali Európsku špičku

Boxeri NŠC prevalcovali Európsku špičku

Tento víkend sa v Prahe uskutočnil medzinárodný turnaj na počesť olympijského víťaza J.Tormu v Prahe. Na tomto silno obsadenom turnaji reprezentovali Slovensko aj dvaja zverenci trénera NŠC Tomiho Kida Kovácsa a športovcov v podpore NŠC, Filip Mészároš / 56 kg / a Andrej Csemez / 69 kg /. Obaja získali zlato a Andrej "Bandi" Czemes aj cenu J. Tormu.

 
V sobotu slávnostne otvorili Európsky týždeň športu 2016

V sobotu slávnostne otvorili Európsky týždeň športu 2016

V sobotu 10. 9. 2016 o 11:00 bol v Košiciach slávnostne otvorený druhý ročník Európskeho týždňa športu.

 
Stromková piata na pretekoch Svetového pohára v Chile

Stromková piata na pretekoch Svetového pohára v Chile

V sobotu sa uskutočnili 1.preteky Svetového pohára v disciplíne BigAir v stredisku El Colorado, Chile. Naša lyžiarka a športovkyňa v podpore NŠC Zuzana Stromková skončila na 5.mieste s trikmi Rodeo 900 a 720 safety.

 
Repčík s výkonom roka na atletickom mítingu v Slovinsku

Repčík s výkonom roka na atletickom mítingu v Slovinsku

Na 21. ročníku medzinárodného atletického mítingu v slovinskom Velenje obsadil slovenský osemstovkár Jozef Repčík, ambasádor NŠC, siedme miesto a zlepšil vlastné tohtosezónne slovenské maximum. V behu na 400 m žien finišovala jeho kolegyňa v NŠC Iveta Putalová piata. V kvalitnej konkurencii obsadil na stovke mladík zaradený do podpory NŠC Ján Volko taktiež piatu priečku.

 
Zuzana Stromková úspešná na pretekoch FIS

Zuzana Stromková úspešná na pretekoch FIS

Akrobatickí lyžiari absolvovali v piatok a sobotu preteky zo série FIS SAC (South America Cup). Športovkyňa NŠC a naša akrobatická jednotka Zuzana Stromková nastúpila do pretekov série South America Cup v stredisku El Colorado, Chile. V piatok 26. 8. v disciplíne BigAir naša lyžiarka deklasovala súperov a zvíťazila s počtom bodov 85,50. O deň neskôr, v sobotu 27.8.2016, Zuzana potvrdila svoje kvality a formu v druhých pretekoch série skvelým druhým miestom, keď z dôvodu nepriazne počasia preteky prebehli len jednokolovo, čo dalo väčšiu šancu domácim juhoameričankám.

 
Stránka: << 1 ... 45678910 ... 27 >>
Počet na stránku: