Archív správ 2016

Lukostreľba: Boris Baláž skončil na 33. mieste

Boris Baláž, športovec v podpore NŠC, sa s olympijským turnajom rozlúčil v daždivom prvom vyraďovacom kole. Nad jeho sily bol favorizovaný reprezentant Kórejskej republiky Ku Bon-Chan, 6. z kvalifikácie.

Lukostrelkyňa Longová v Riu napokon sedemnásta

Premiérové vystúpenie slovenskej lukostrelkyne v podpore NŠC Alexandry Longovej na olympijských hrách sa skončilo pred bránami šestnásťfinálovej fázy súťaže jednotlivkýň. V konečnom poradí jej bude patriť 17. miesto. Slovenská lukostreľba má premiéru pod piatimi kruhmi a Longová nateraz dosiahla historicky najlepšie umiestnenie zástupcu tohto odvetvia na OH.

Dukátová pohodovo do semifinále

V prvom kvalifikačnom kole kategórie K1 obsadila Jana Dukátová, športovkyňa NŠC, štvrté miesto a výrazne si priblížila postup do semifinále. V druhom kole Dukátová “neťukla”, ale jej výsledný čas bol o vyše 3 sekundy slabší ako ten z prvej jazdy. Do semifinále postúpila zo šiestej priečky. Semifinále sa uskutoční vo štvrtok 11. augusta od 18.15 h, finále potom od 20.00 h.

Z Ria Lucia Hrivnák Klocová

Slovenská reprezentantka v atletike a ambasádorka NŠC Lucia Hrivnák Klocová môže pred svojím blížiacim sa štartom na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro hovoriť o miernej nepriazni osudu, napriek tomu však chce zabojovať o dobrý výsledok. Tridsaťdvaročnej Hrivnák Klocovej sa aj vinou zranenia nepodarilo splniť limit pre beh na 1500 m, v Riu je teda pre ňu výzvou osemstovka.

Plávanie: Obrovská smola Nagya, na finále mu nestačil ani rekord

Slovenský plavec a športovec v podpore NŠC Richard Nagy vytvoril v sobotu na OH v Rio de Janeiro národný rekord na 400 m polohové preteky časom 4:13,87 minúty.

Lukostreľba: Baláž prvý Slovák v programe OH

Slovenský lukostrelec a športovec NŠC Boris Baláž súťažil v Riu ako prvý z našich olympionikov. Obsadil výkonom 631 bodov 59. priečku v piatkovom nasadzovacom kole olympijského turnaja jednotlivcov v brazílskom Riu de Janeiro. Alexandre Longovej, športovkyni NŠC, vyšlo nasadzovacie kolo lepšie, skončila v olympijskom turnaji jednotlivkýň na 22. mieste.

Vztyčovanie slovenskej vlajky v Olympijskej dedine v pondelok o 15:30 h, Slovenský dom otvorí prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok

Od prvého augusta (dnes) už bude v olympijskom Riu všetko vážne a každý sa bude plne sústreďovať na piatkové slávnostné otvorenie Hier XXXI. olympiády. V piatok sa už rozbehnú aj prvé súťaže. Zo Slovákov sa v akcii hneď v úvodný deň OH ocitnú lukostrelci a športovci v podpore NŠC Boris Baláž a Alexandra Longová, ktorých čaká nasadzovacie kolo.

Bleskovky Zalku a Baláža (NŠC): Jeden mesiac spolupráce, dve medaily z vrcholných podujatí

Výsledkom iba mesačnej spolupráce dvoch rýchlostných kanoistov je strieborná medaila z ME juniorov a bronzový kov na MS rovnakej vekovej kategórie. Csaba Zalka a Samuel Baláž (na snímke, v podpore NŠC) je posádka našej „kádvojky" a medaily získali v priebehu dvoch týždňov.

Hokejový turnaj: SR 20 s jednou výhrou a dvoma prehrami

Na turnaji Summer Hockey Challenge v Drážďanoch zaznamenala slovenská dvadsiatka, ktorá je v podpore NŠC, dve prehry a jednu výhru. „Turnaj nám ukázal, kde všade máme medzery. Títo chlapci prechádzajú z juniorskej do seniorskej kategórie, a na medzinárodnej úrovni sú tie zápasy oveľa náročnejšie ako boli doteraz zvyknutí", zhodnotil celý turnaj reprezentačný tréner SR 20 Ernest Bokroš (na snímke).

Zákon o športe má pol roka – aké sú s ním skúsenosti?

Zákon o športe už platí viac ako pol roka. Denník Šport sa na skúsenosti s jeho implementáciou porozprával s jedným z tvorcov Petrom Sepešim (na snímke).

Stránka: << 1 ... 6789101112 ... 27 >>